DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Barlinek - inwestorem roku województwa zachodniopomorskiego

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2004-09-01


Barlinek S.A. - producent podłóg drewnianych zwyciężył w konkursie Gospodarczym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, w kategorii "Inwestor Roku". Wręczenie nagród odbyło się podczas podczas uroczystej gali II Dni Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinku 28 sierpnia.

Konkurs Gospodarczy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego to najstarszy konkurs o charakterze gospodarczym na terenie województwa. Nagradzane są firmy godne zaufania, działające zgodnie z prawem i zasadami etyki oraz innowacyjne, wynalazcze, inwestujące w rozwój technologii. "Chcemy aby każdy, kto zauważy logo Konkursu, wiedział iż ma do czynienia z firmą pewną i dbającą o klienta"(regulamin konkursu). Nagrody przyznawane są w kategoriach: Małe Przedsiębiorstwo, Produkt Roku, Produkt Turystyczny, Gospodarstwo Rolne, Inwestor Roku, Eksporter Roku, Osiągnięcie Naukowe. Decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje Kapituła Konkursu, składająca się ze znanych osobistości życia kulturalno – gospodarczo – medialnego regionu Pomorza Zachodniego. Jej przewodniczącym jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Zygmunt Meyer.

Tegoroczny inwestor roku – firma Barlinek S.A. jest ściśle związana z regionem. 50 letnie tradycje przerobu drewna Barlineckiego Przedsiębiorstwa Przerobu Drewna są z powodzeniem kontynuowane i rozwijane przez firmę Barlinek S.A.. Od momentu prywatyzacji w 1999 roku firma nieustannie inwestuje w rozbudowę zakładu, nowe technologie, rozszerza ofertę produktów, zwiększa eksport i zatrudnienie. Uruchomiony w maju tego roku nowy zakład produkcyjny to inwestycja o wartości około 100 mln zł. W jej wyniku powstała hala produkcyjna o powierzchni 11 tys m2, wyposażona w nowoczesne maszyny i urządzenia. Zatrudnienie znajdzie tu około 200 nowych pracowników. Poziom produkowanej przez zakład deski barlineckiej zwiększy się, po uzyskaniu pełnych mocy produkcyjnych w 2005 roku, do 4,3 mln m2, a wzrost przychodów firmy wzrośnie do 320 mln zł. Udział firmy Barlinek S.A. w polskim rynku wynosi 70%, na eksport przeznaczane jest obecnie ponad 50% produkcji deski barlineckiej. Plany eksportowe, związane z uruchomieniem nowego zakładu, zakładają zwiększenie sprzedaży za granicą do 70%. Tym samym Barlinek S.A stanie się jednym z trzech największych producentów podłóg drewnianych w Europie i jednym z pięciu na świecie.

Kapituła nagrody stwierdziła, że poziom inwestycji Barlinek S.A. był tak imponujący, że pozostawił konkurencję daleko w tyle. Wśród innych zasług firmy podkreślono szczególnie prowadzoną od wielu lat akcję "1 za 1", w ramach, której sadzone jest jedno drzewko za każdą zakupioną paczkę deski barlineckiej oznaczonej logo programu. Wicemarszałek Henryk Rupnik, wręczając nagrodę zachęcał firmę do kontynuacji programu, tak cennego dla regionu. Warto przypomnieć, że w ramach tej akcji zostało zasadzone już ponad 1 mln drzew, a Barlinek S.A. wspiera też inne akcje proekologiczne, m.in. program reintrodukcji sokoła wędrownego oraz ratowania kasztanowców.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz