/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNYCH

Pfleiderer Grajewo przeniósł siedzibę spółki do Wrocławia

Pfleiderer

Autor: oprac red.
Źródło: Pfleiderer
Data: 2016-04-15


Po połączeniu działalności operacyjnej polskiej i niemieckiej części biznesu Pfleiderer, spółka przeniosła siedzibę do Wrocławia. Nowe biuro zostało stworzone na kształt salonu wystawowego, w wyposażeniu którego wykorzystano produkty grupy Pfleiderer.

Wyposażenie wnętrz nowej siedziby Pfleiderer oparto na produktach z własnej ofertyWyposażenie wnętrz nowej siedziby Pfleiderer oparto na produktach z własnej ofertyFot. Pfleiderer

W styczniu 2016 roku zakończona została formalna integracja Grupy Pfleiderer prowadzona pod hasłem: "Jeden Pfleiderer". W jej efekcie powstała firma o łącznych przychodach sięgających blisko 1 mld euro (984,5 mln euro w 2015 roku). Podczas okresowej rewizji przeprowadzonej w dniu 18. marca, podmiot wiodący Grupy, Pfleiderer Grajewo S.A., został włączony do indeksu mWIG40 Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie spółka koncentruje się na łączeniu działalności operacyjnej dawnego Segmentu Wschodniego i Zachodniego.

Przeniesienie głównej siedziby Pfleiderera do Wrocławia ma umożliwić sprawne połączenie działalności operacyjnej polskiej i niemieckiej części biznesu. Obecnie w nowym biurze pracuje ponad 30 osób z obu krajów, ale już wkrótce zatrudnienie wzrośnie. 

-Jeden Pfleiderer oficjalnie powstał w styczniu 2016 roku. Jesteśmy teraz jedną firmą działającą na rynkach charakteryzujących się  największym potencjałem wzrostu w Europie, z zakładami w Polsce i Niemczech. Poszukiwaliśmy idealnego miejsca dla naszej działalności i Wrocław okazał się najlepszym wyborem - informuje Michael Wolff, Prezes Zarządu i CEO Pfleiderer Grajewo S.A. -Lokalizacja nowej siedziby umożliwia szybkie dotarcie do naszych zakładów funkcjonujących w obu krajach, a także do wszystkich kluczowych klientów w całym regionie. Ponadto, będąc wiodącym centrum biznesowym w Polsce, Wrocław może pochwalić się młodymi, zmotywowanymi i utalentowanymi pracownikami, a my mamy nadzieję wykorzystać ich umiejętności w dalszym rozwoju naszej firmy.

Podmiot wiodący, Pfleiderer Grajewo S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, ale działalność prowadzona jest w obu krajach. Zarząd składa się z managerów pochodzących z Polski (2 przedstawicieli) oraz Niemiec (3 przedstawicieli), także kadra kierownicza średniego szczebla stanowi mieszankę pracowników z obu krajów.

-Ta równowaga znajduje odzwierciedlenie w harmonogramie tygodniowej pracy zarządu. W typowym tygodniu spędzamy dwa dni w Polsce i dwa w Niemczech, a piąty dzień przeznaczony jest na podróże służbowe, przede wszystkim do naszych klientów - mówi Wojciech Gątkiewicz, Członek Zarządu i CTO Pfleiderer Grajewo S.A. -Takie rozwiązanie gwarantuje najlepszą współpracę i pomaga w integracji kulturowej dwóch dawnych segmentów - dodaje.

Wyposażenie wnętrz nowej siedziby Pfleiderer oparto na produktach z własnej ofertyWyposażenie wnętrz nowej siedziby Pfleiderer oparto na produktach z własnej ofertyFot. Pfleiderer

Biuro jak salon wystawowy

Pusta przestrzeń biurowa w nowej siedzibie dała firmie Pfleiderer wyjątkowe możliwości do zaprezentowania swoich produktów. Zespół projektantów, architektów i pracowników liniowych Pfleiderera odpowiadał za połączenie typowych funkcji biura z salonem wystawowym. Końcowy efekt przewyższył oczekiwania dotyczące wnętrza - produkty firmy mają niezliczoną ilość zastosowań - meble, elementy dekoracyjne i wyposażenie biura posłużyły za przykłady, jak różne materiały mogą być razem wykorzystywane i łączone.

-Nasi goście często chwalą wyjątkową atmosferę naszego biura, a pracownicy doceniają przyjazne środowisko pracy. Jednak z naszego punktu widzenia najważniejszym aspektem nowej siedziby jest to, że możemy tu pokazać klientom, jak bardzo zróżnicowana jest nasza oferta produktowa - mówi Michael Wolff.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz