/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Forte ma zgodę na budowę fabryki płyt drewnopochodnych w SSE

Forte

Autor: opac. pks
Źródło: Forte
Data: 2016-04-01


Tanne sp. z o.o., podmiot zależny od Fabryk Mebli Forte SA, otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ramach uzyskanego zezwolenia spółka Tanne planuje realizować projekt inwestycyjny przewidujący utworzenie zakładu produkcji płyt drewnopochodnych.

Fot. SSSE

W wydanym 18. marca br. zezwoleniu ustalono następujące warunki prowadzenia działalności:

  1. Poniesienie na terenie SSSE wydatków inwestycyjnych, w rozumieniu § 6 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2008r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom działającym na podstawie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach specjalnych stref ekonomicznych w wysokości co najmniej 334,500 mln zł w terminie do dnia 31. grudnia 2018r.
  2. Zatrudnienie przez TANNE Sp. z o. o. przy prowadzeniu działalności na terenie SSSE po dniu uzyskania zezwolenia co najmniej 130 nowych pracowników, w terminie do dnia 31. grudnia 2018r. i utrzymanie tego poziomu zatrudnienia przez okres 5 lat, licząc od dnia jego osiągnięcia,
  3. Zakończenie inwestycji w terminie do dnia 31. grudnia 2018r.

 

 

Ustalono, iż maksymalna wysokość kosztów kwalifikowanych wyniesie:

  1. W przypadku korzystania ze zwolnienia podatkowego z tytułu kosztów nowej inwestycji, maksymalna wysokość kosztów kwalifikowanych inwestycji, o których mowa w § 6 Rozporządzenia wyniesie 427,050 mln zł,
  2. W przypadku korzystania ze zwolnienia podatkowego z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia, do obliczenia maksymalnej wysokości dwuletnich kosztów pracy przyjmuje się koszty pracy 130 nowo zatrudnionych pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz