/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Lasy Państwowe zatrudnią 900 nowych pracowników

Lasy Państwowe

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2016-03-25


PGL Lasy Państwowe planują w najbliższych dwóch latach stworzyć ok. 900 nowych etatów. Nowe miejsca pracy powstaną w nadleśnictwach w całej Polsce.

Blisko 1000 osób zatrudnią Lasy Państwowe do inwentaryzacji bioróżnorodności Blisko 1000 osób zatrudnią Lasy Państwowe do inwentaryzacji bioróżnorodności Fot. D.Jabłoński

O nowych planach dotyczących przygotowywanej przez Lasy Państwowe inwentaryzacji bioróżnorodności na terenach przez siebie zarządzanych, poinformował Andrzej Borowski, Zastępca Dyrektora Generalnego LP ds. Gospodarki Leśnej, podczas Krajowego Zjazdu Sprawozdawczego Związku Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Planowany projekt przewiduje stworzenie w nadleśnictwach ok. 900 etatów (w przybliżeniu ok. 2 etaty na nadleśnictwo). W ubiegłym roku Lasy Państwowe zatrudniały łącznie ok. 25,5 tys. pracowników. Jak poinformował Borowski, na nowo utworzonych stanowiskach zostaną zatrudnieni specjaliści z różnych dziedzin przyrodniczych, którzy przygotują dokładną nie tylko inwentaryzację przyrodniczo-leśną, ale również inwentaryzację obszarów i obiektów związanych z historią Polski.

 

Środki na zadania związane z inwentaryzacji bioróżnorodności w Lasach Państwowych mają pochodzić z Funduszu Leśnego. Taką możliwość wykorzystania pieniędzy zgromadzonych w tym funduszu dała nowelizacja Ustawy o lasach jaka miała miejsce przed dwoma tygodniami. Na koniec 2014r. na koncie Funduszu Leśnego znajdowało się ponad 822 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Finanse.

W Lasach Państwowych na stworzenie nowych 900 etatów Pan dyrektor generalny znajduje pieniądze , miejmy nadzieję że dla ZULI też coś się znajdzie.

ZUL. [1]Odpowiedz na ten komentarz2016-04-04 20:50:37

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz