/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MASZYNY I URZĄDZENIA

SCM Group z rekordowymi wynikami za 2015r.

SCM Group

Autor: oprac red.
Źródło: SCM Group
Data: 2016-03-22


SCM Group podczas konferencji prasowej na targach Holz-Handwerk w Norymberdze zaprezentował wyniki finansowe za 2015r. Według informacji przedstawionych przez firmę jest ona “drugim największym na świecie graczem” na rynku maszyn i urządzeń do obróbki drewna.

Konferencja prasowa SCM Group podczas targów Holz-HandwerkKonferencja prasowa SCM Group podczas targów Holz-HandwerkFot. SCM Group

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w 2015r. Zamknęliśmy rok z ponad 500 milionami euro sprzedaży, 10% wzrostem w porównaniu do 2014r. oraz 56 mln marży operacyjnej brutto, zyskiem netto w wysokości 17 mln i zerowym długiem - powiedział Andrea Aureli, pełniący funkcję Chief Executive Officer w SCM Group. -Odnotowaliśmy również znaczące osiągnięcia na rynkach zagranicznych, które stanowią 90% naszego biznesu. Otworzyliśmy trzy nowe oddziały: w Dubaju, Kuala Lumpur  i amerykańskim Zachodnim Wybrzeżu, poszerzając, naszą już szeroką, międzynarodową sieć - dodał.

 

Andrea Aureli podkreślił także znaczenie inwestycji jakie Grupa zamierza przeprowadzić w ramach biznesplanu na lata 2016-2018. - Będziemy nadal kontynuować znaczne inwestycje w badania i rozwój, aby wypełnić potrzeby rynku. Inwestycje te, wraz z naszą unikalną zdolnością do określenia konkretnych potrzeb naszych klientów, dadzą nam siłę do opracowania skutecznych rozwiązań biznesowych - wyjaśniał. W nadchodzącym roku SCM Group przeznaczy na działalność działu R&D, w którym zatrudnia ok. 500 inżynierów, ok. 5% swoich przychodów. Jak łatwo obliczyć, będzie to kwota rzędu 50 mln euro.

 

Szczegółowe wyniki SCM Group w sektorze maszyn do obróbki drewna podczas konferencji przedstawił Luigi De Vito, Dyrektor Dywizji Maszyn do Obróbki Drewna SCM Group. -Nasza Dywizja, której oferta dotyczy całego sektora wtórnego przetwórstwa drewna, o globalnej wartości rynkowej szacowanej na 3,300 mld euro, osiągnęła obroty przekraczające 380 mln euro. To świetny wynik, który stawia nas na drugim miejscu w branży. Przychody w tym sektorze wzrosły o 23% w porównaniu do 2014 roku, z liczbą ponad 17.000 sprzedanych maszyn - powiedział.

 

Jak wyjaśnił De Vito, za wzrostem sprzedaży stoją przed wszystkim dwie technologie: centra obróbcze i okleiniarki, których wzrosty zamówień przekroczyły 30%. Dodatkowo zamówienia klasycznych maszyny do obróbki drewna wzrosły o 16%, podczas gdy konkurencja informuje o spadającej sprzedaży. -W odniesieniu do poszczególnych rynków, jesteśmy dumni z naszego wzrostu w obszarze Europy Zachodniej, +40%, gdzie Włochy stały się liderem +70%; który podąża za rynkiem Azji i Pacyfiku gdzie osiągnęliśmy +60% wzrostu - poinformował De Vito.

 

Luigi De Vito wymienił również główne inwestycje jakie Grupa planuje przeprowadzić w najbliższych latach. -Będziemy nadal inwestowali na rynkach międzynarodowych, zwłaszcza  na rynkach wschodzących, takich jak azjatycki Daleki Wschód, aby być bliżej naszych klientów. (...) Również w Europie chcemy wzmocnić naszą pozycję poprzez tworzenie partnerstw z firmami reprezentującymi najwyższą jakość. Na przykład w Austrii i Szwajcarii linia naszych produktów będzie sprzedawana przez czołowych dystrybutorów lokalnych, posiadających wysokiej klasy specjalistów, nienaganną obsługę i pomoc techniczną. Kolejnym rynkiem, nad którym z wielkim zainteresowaniem skupiła się Grupa SCM jest budownictwo drewniane, które w coraz większym zakresie wykorzystuje technologie CNC.

***

Początki SCM sięgają 1952r. kiedy nowo założona firma rozpoczęła produkcję klasycznych maszyn do obróbki drewna. W 1976r. wprowadziła na rynek pierwsze centrum obróbcze do drewna litego, dedykowane do produkcji okien i drzwi. Od 1985 przedsiębiorstwo rozpoczęło intensywny rozwój poprzez przejęcia i fuzje z innymi, głównie włoskimi, producentami maszyn. Dziś SCM Group jest jednym ze światowych liderów w produkcji zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego. Włoska grupa z siedzibą w Rimini posiada 20 zagranicznych oddziałów (w tym również w Polsce), trzy główne centra produkcyjne we Włoszech o łącznej powierzchni 600.000 m2 i ponad 3000 pracowników, 1000 serwisantów oraz ponad 350 dystrybutorów i agentów działających w 120 krajach. Firma zajmuje się również produkcją maszyn i urządzeń do przetwarzania tworzyw sztucznych, aluminium, kompozytów, szkła i kamienia. SCM działa również w branży odlewniczej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz