/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Finał II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie

WTD SGGW

Autor: Izabela Niziałek
Źródło: WTD SGGW
Data: 2016-03-21


18. marca na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie odbył się finał II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich o profilu technik technologii drewna, leśnik oraz technik ochrony środowiska.

Finał II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o DrewnieFinał II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o DrewnieFot. WTD SGGW

Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Do I etapu (szkolnego) przystąpiło 278 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. 

 

W odbywającym się w Warszawie finale wzięło udział 31 uczniów, dla których przygotowany został test obejmujący zagadnienia zarówno z tworzyw drzewnych, stolarki, wad drewna czy konserwacji drewna. 

 

Poziom tegorocznej edycji był bardzo wyrównany, co spowodowało konieczność przeprowadzenia dogrywki pomiędzy pięcioma uczestnikami. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął uczeń z Zespołu Szkól im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, natomiast miejsca drugie i trzecie zajęli uczniowie z Technikum Drzewnego Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu.

 

Trójka finalistów poza nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez przedsiębiorstwa sektora drzewnego, otrzyma miejsce na wybranym przez siebie kierunku na Wydziale Technologii Drewna.

 

Przewodniczący Komisji Konkursowej dr hab. Paweł Kozakiewicz Prof. SGGW podkreślał, że wszyscy finaliście powinni czuć się wygrani z uwagi na fakt pokonania licznej konkurencji w I etapie. Podkreślił również ogromna rolę nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursowych zmagań.

 

Organizacja Konkursu przez Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie wraz z przedsiębiorstwami sektora drzewnego (Pfleiderer, Mardom Pro, Festool, Mebloform, Nowy Styl Group, SITLID, Fabryki Mebli Forte S.A) ma na celu pokazanie młodym ludziom, że wybór szkoły o profilu związanym z drewnem to dobry i przyszłościowy wybór. 

Finał II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie (Zdjęcia: 5)

Finał II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o DrewnieFinał II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o DrewnieFinał II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o DrewnieFinał II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o DrewnieFinał II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz