/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREWNO W BUDOWNICTWIE

Praktiker Polska planuje emisję obligacji

Praltiker Polska

Autor: oprac. dja
Źródło: Praltiker Polska
Data: 2016-03-17


Praktiker Polska planuje wyemitować obligacje o wartości 150 mln zł i wprowadzić je na rynek Catalyst. Spółka planuje pozyskać środki na zwiększenie kapitału obrotowego oraz inwestycje w rozbudowę sieci sklepów.

Praktiker Polska planuje emisję obligacjiPraktiker Polska planuje emisję obligacjiFot. D.Jabłoński

Program emisji ma być podzielony na transze, z których pierwsza będzie miała wartość 50 mln zł, poinformowała spółka - czytamy w komunikacie ISBnews. Doradcą emisji jest Dom Maklerski Banku BPS.

 

-Pozyskane środki zamierzamy przeznaczyć na realizację celów inwestycyjnych. Pierwszy z nich to zwiększenie kapitału obrotowego spółki. Pozwoli nam to skutecznie konkurować na rynku i ugruntować naszą pozycję wśród największych podmiotów w branży DIY (do it yourself), w Polsce. Planujemy otwieranie nowych obiektów oraz remodeling naszych obecnych sklepów. Chcemy być bardziej atrakcyjni dla wszystkich, którzy nas odwiedzają i dokonują zakupów. Dodatkowo zamierzamy zainwestować w modernizację infrastruktury i systemów IT - powiedział prezes Sławomir Parczewski, cytowany w komunikacie.

 

Praktiker Polska to czwarta w Polsce pod względem ilości obiektów handlowych sieć marketów wielkopowierzchniowych specjalizujących się w sprzedaży materiałów budowlano-remontowych, wyposażenia wnętrz i ogrodów oraz artykułów dla majsterkowiczów. Spółka działa w naszym kraju od 1997 roku. Posiada aktualnie 24 markety budowlane oraz sklep internetowy. Zatrudnia w całym kraju ponad 1,8 tys. pracowników.

 

Prognozy rozwoju rynku branży DIY w Polsce zakładają w najbliższych latach dynamikę wzrostu na poziomie 4-5%. Roczna wartość sprzedaży na tym rynku wynosi ok. 40 mld zł.

 

Po bankructwie niemieckiej sieci Praktiker Polska sp. z o.o. został odkupiony przez tajemniczą spółkę Papag AG z siedzibą w Szwajcarii, za którą stał polski kapitał. Do transakcji nie przyznał się jednak żaden ze znanych inwestorów. Rok później Papag AG wykupił również węgierską sieć sklepów Praktiker.

Nie jest jasne kiedy doszło do wyjścia Papag AG z inwestycji. Dziś jedynym właścicielem Praktiker Polska sp. z o.o. jest spółka New Finance Servives SA z siedzibą w Warszawie należąca w 100% do 22-letniej Magdaleny Trawińskiej. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz