/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PODŁOGI DREWNIANE

XI Mistrzostwa Europy Młodych Parkieciarzy

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy

Autor: oprac red.
Źródło: Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy
Data: 2016-03-16


W dniach 11-13. marca 2016r. we włoskim Blozano odbyły się XI Mistrzostwa Europy Młodych Parkieciarzy. Niestety Polakom nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu - przechodni puchar trafił do rąk parkieciarzy z włoskiego Tyrolu.

Lukas TribusLukas TribusFot. SPP

Tegoroczne zawody młodych parkieciarzy organizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Wspierania i Doskonalenia Techniki Parkieciarskiej i Posadzkarskiej EUFA P+F odbywały się podczas odbywających się w Bolzano targów wyposażenia wnętrz ARREDO 2016. Do rywalizacji przystąpiły dwuosobowe reprezentacje 8 krajowych stowarzyszeń parkieciarskich z Austrii, Czech, Niemiec, Włoch, Polski, Rumunii, Białorusi i Ukrainy.

 

W dniu 11. marca jury zaprezentowała wzór konkursowy, który został zgodnie oceniony przez uczestników jako trudny i wymagający doskonałego przygotowania koncepcji wykonania.

Marcin Woźniak i Michał Kwietniewski podczas pracy Marcin Woźniak i Michał Kwietniewski podczas pracy Fot. D.Jabłoński

Po głębszej analizie uwzględniono postulat zawodników dotyczący wydłużenia czasu na wykonanie pracy. Stąd następnego dnia już o godz. 07.30 zawodnicy wystartowali do rywalizacji.

 

Poziom zawodów uwzględniając stopień trudności wzoru, presję czasową był bardzo wysoki. Od początku prac zauważyć można było znakomite przygotowanie maszynowe reprezentantów Włoch i Niemiec, którzy najszybciej poradzili sobie z rozplanowaniem niezbędnych cięć.

XI Mistrzostwa Europy Młodych Parkieciarzy  w BolzanoXI Mistrzostwa Europy Młodych Parkieciarzy w BolzanoFot. D.Jabłoński

 

Bardzo pozytywne opinie zbierali też reprezentujący Polskę Marcin Wożniak i Michał Kwietniewski. Po pierwszym dniu, w którym zawodnicy po obróbce maszynowej, montowali elementy wg wzoru, wiadomo już  było że o zwycięstwie będą decydowały detale. 

 

W drugim dniu rywalizacji zawodnicy szlifowali i olejowali parkiet, a o godz. 11.30 ogłoszono zakończenie zawodów. Jurorzy pod przewodnictwem Josefa Hellera przystąpili do oceny prac.

 

Michał Kwietniewski ze swoją pracąMichał Kwietniewski ze swoją pracąFot. SPP

Na uroczystej Gali Prezydent EUFA Heinz Brehm wspólnie z jurorami ogłosił wyniki rywalizacji jeszcze raz podkreślając wysoki i wyrównany poziom zawodów.

 

Mistrzem Europy na lata 2016-2018 został Lukas Tribus z włoskiego Południowego Tyrolu. Drugie miejsce zajął Johannes Egger z Niemiec. Na podium znalazł się też kolejny zawodnik gospodarzy Georg Rottensteiner.

 

Marcin Woźniak podczas pracyMarcin Woźniak podczas pracyFot. SPP

Naszym zawodnikom Marcinowi Woźniakowi i Michałowi Kwietniewskiemu należą się słowa uznania za kunszt i znakomitą rywalizację jaką podjęli, brakowało naprawdę niewiele.

 

-To dla nas ważne wydarzenie, zaświadczające o wysokim poziomie naszego kształcenia - powiedział szef włoskiego zespołu Paul Fischnaller. Celem zawodów organizowanych przez EUFA P+F jest promocja zawodu parkieciarza oraz uzyskanie jednolitego poziomu kształcenia w Europie. 

 

Uczestnicy XI Mistrzostw Europy Młodych Parkieciarzy w Bolzano Uczestnicy XI Mistrzostw Europy Młodych Parkieciarzy w Bolzano Fot. SPP

Zgodnie ze zwyczajem prezes Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy Dariusz Kozera przekazał zwycięzcy mistrzowski puchar przechodni, który przez ostatnie dwa lata znajdował się w polskich rekach. Warto przypomnieć, że podczas zawodów rozegranych w czeskiej Pradze wywalczył go Dawid Szylar. Sukces polski był tym większy, że wicemistrzem Europy został wtedy drugi polski zawodnik Michał Łuka.

 

Na zakończenie gali prezydent EUFA  P+F Heinz Brehm ogłosił, że następne Mistrzostwa Europy Młodych Parkieciarzy w roku 2018 odbędą się w Mińsku na Białorusi.

XI Mistrzostwa Europy Młodych Parkieciarzy (Zdjęcia: 7)

Lukas TribusMarcin Woźniak i Michał Kwietniewski podczas pracy XI Mistrzostwa Europy Młodych Parkieciarzy  w BolzanoMichał Kwietniewski ze swoją pracąMarcin Woźniak podczas pracyUczestnicy XI Mistrzostw Europy Młodych Parkieciarzy w Bolzano Wzór konkursowy

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz