/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Zmiany we władzach Pfleiderer Grajewo

Pfleiderer

Autor: oprac. dja
Źródło: Pfleiderer
Data: 2016-03-07


19. lutego br. zmieniony został skład rady nadzorczej Pfleiderer Grajewo SA. Nowa rada na początku marca zmieniła również skład zarządu.

Zmiany we władzach Pfleiderer GrajewoZmiany we władzach Pfleiderer GrajewoFot. Pfleiderer

Po zakończeniu restrukturyzacji Grupy Pfleiderer odbywającej się pod hasłem "Jeden Pfleiderer", w wyniku której spółką matką grupy został Pfleiderer Grajewo SA jest producentem wyrobów drewnopochodnych z roczną sprzedażą na poziomie około 1 mld euro i zatrudniającą ponad 3.300 pracowników. Siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu (Polska) i zarządzą dziewięcioma zakładami produkcyjnymi w Niemczech i Polsce, a także oddziałami handlowymi w Anglii, Holandii, Szwajcarii i Francji.

 

W wyniku zmian w strukturze Grupy z rady nadzorczej ustąpić musieli Richard Mayer, Gerd Hammerschmidt oraz Jochen Schapka. Rezygnacje zostały złożone ze względu na pełnione funkcje członków zarządów spółek należących do Grupy lub zajmują inne stanowiska, które nie mogą być łączone ze stanowiskiem członka rady nadzorczej spółki dominującej. 

 

W ich miejsce powołano Zbigniewa Prokopowicza, Krzysztofa Sędzikowskiego oraz Stefana Wegener.

Zbigniew Prokopowicz aktualnie pełni funkcję prezesa zarządu Polenergia SA. Wcześniej był m.in. prezesem Mondi Packaging w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Krzysztof Sędzikowski jest Prezesem Zarządu Kampani Węgłowej SA. W latach 1999-2003 sprawował funkcję prezesa zarządu/dyrektora ZPW S.A. w Grajewie oraz ZPW Prospan S.A., spółek z branży płyt drewnopochodnych, kontrolowanych przez Pfleiderer AG. Następnie od roku 2000 do roku 2003 był członkiem Zarządu Sektora Płyt Drewnopochodnych Pfleiderer  AG. W latach 2003-2004 Sędzikowski był prezesem zarządu i dyrektorem Frantschach Świecie S.A.

Stefan Wegener posiada tytuł doktora uzyskany w Instytucie Badań Polimerów Maxa Plancka w Mainz. Od 2014 roku pracuje jako niezależny konsultant dla korporacji, przedsiębiorstw rodzinnych oraz funduszy typu Private Equity oraz Family Offices. Jego kariera obejmuje m.in. funkcję dyrektora zarządzającego oraz dyrektora generalnego w firmie BASF Printing Systems, jak również wiceprezesa BASF AG. Pełnił również funkcję wiceprezesa/dyrektora operacyjnego w globalnej firmie chemicznej Flint Group gdzie między innymi był odpowiedzialny za integrację firm po ich połączeniu.

 

Po zmianach rada nadzorcza Pfleiderer Grajewo ukształtowała się następująco:

Paolo G. Antonietti - przewodniczący - reprezentuje Atlantik SA z siedzibą w Luksemburgu - głównego udziałowca Pfleiderer Grajewo SA

Michael F. Keppel - zastępca przewodniczącego - reprezentuje Atlantik SA

Zbigniew Prokopowicz - zastępca przewodniczącego

Jan Woźniak - członek rady nadzorczej

Christoph Mikulski - członek rady nadzorczej

Krzysztof Sędzikowski - członek rady nadzorczej

Stefan Wegener - członek rady nadzorczej

 

ZMIANY  W ZARZĄDZIE

3. marca br. rada nadzorcza Pfleiderer Grajewo S.A. przeprowadziła zmiany w zarządzie zintegrowanej Grupy. 

 

Richard Mayer, dotychczasowy członek Rady Nadzorczej Pfleiderer Grajewo S.A., dołączył do Zarządu w roli CFO i będzie odpowiadał za finanse, księgowość, controlling, zgodność z przepisami i kwestie prawne. Mayer zastapił Rafała Karcza, który został powołany na stanowisko Chief Administration Officer i będzie nadzorował działalność operacyjną: rachunkowość ustawową, controlling operacyjny, łańcuch dostaw i IT.

 

Dariusz Tomaszewski, dotychczasowy członek Zarządu odpowiedzialny za sprzedaż, przeszedł do działu organizacji sprzedaży operacyjnej, gdzie objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Sprzedaży na region wschodni, koncentrując się na przemyśle meblarskim. Jednocześnie jest on zastępcą Dyrektora Sprzedaży, Rainera Zumholte, na kluczowe rynki Pfleiderera w Europie Środkowej oraz członkiem Zarządu w Prospan S.A i MDF Grajewo sp. z o.o.

 

Pozostali członkowie zarządu nie zmienili swoich funkcji. Michael Wolff pozostał Prezesem Zarządu i CEO odpowiedzialnym za planowanie strategiczne i zasoby ludzkie. Dr Gerd Schubert, COO, nadzoruje produkcję i zakupy, a Wojciech Gątkiewicz, CSO, odpowiada za marketing, sprzedaż oraz badania i rozwój.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz