/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Wydział Technologii Drewna SGGW promuje zawód technologa drewna na Suwalszczyźnie

WTD SGGW

Autor: Izabela Niziałek
Źródło: WTD SGGW
Data: 2016-02-25


19. lutego br. Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie uczestniczył w podpisaniu trójstronnego porozumienia o współpracy pomiędzy Miastem Suwałki, a przedsiębiorstwami sektora drzewnego skupionymi w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele oraz młodziej ze szkół ponadgimnazjalnych regionu suwalskiego.

Wydział Technologii Drewna SGGW promuje zawód technologa drewna na SuwalszczyźnieWydział Technologii Drewna SGGW promuje zawód technologa drewna na SuwalszczyźnieFot. WTD SGGW

Istotą współpracy jest promowanie zawodu technologa drewna jako wśród młodych ludzi jako ścieżki zawodowej dającej stabilne zatrudnienie w zawodzie. Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie zaoferował patronat nad klasami o profilu technik technologii drewna, polegający na regularnych wizytach kadry dydaktyczno-naukowej w szkołach oraz prowadzeniu zajęć dla młodzieży na Wydziale. Nową inicjatywą jest również możliwość poszerzania wiedzy przez nauczycieli na Studiach Podyplomowych Rozwoju Kompetencji Zawodowych. Przedsiębiorstwa sektora drzewnego, które podpisała porozumienie zobowiązały się do zapewnienia miejsc pracy młodym ludziom po ukończeniu szkoły o profilu technolog drewna jak również do pomocy w wyposażeniu klas patronackich w niezbędne pomoce dydaktyczne.

 

Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie wzbudził wśród nauczycieli zainteresowanie nowoczesnym, dualnym modelem kształcenia zawodowego, który skutkuje miejscami pracy dla absolwentów Wydziału. Podjęte na spotkaniu zobowiązania dają szanse na zmianę postrzegania zawodu technologa drewna wśród młodych ludzi, co może wpłynąć pozytywnie na rozwój Suwalszczyzny jak i Wydziału Technologii Drewna SGGW w Warszawie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz