/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
CHEMIA DO DREWNA

BASF sprzedaje dział powłok przemysłowych

Autor: oprac. dja
Źródło: BASF
Data: 2016-02-24


Koncerny chemiczne BASF i AkzoNobel potwierdziły dojście do porozumienia w rozmowach dotyczących przejęcie przez AkzoNobel części biznesu BASF dotyczącego powłok przemysłowych prowadzonego w ramach dywizji Industrial Coatings.

BASF sprzedaje dział powłok przemysłowychBASF sprzedaje dział powłok przemysłowychFot. BASF

Umowa obejmuje przejęcie od BASF przez holenderską grupę AkzoNobel technologii, patentów i znaków towarowych, a także zabezpieczenie dostaw do klientów na całym świecie, którzy działają w branży meblarskiej, powłok panelowych, energii wiatrowej i transportu. Oprócz tego AkzoNobel przejmie także dwie fabryki zlokalizowane w Wielkiej Brytanii oraz Republice Południowej Afryki. 

 

Uzgodniona cena transakcji to 475 mln €. Umowa ma dojść do skutku do końca bieżącego roku pod warunkiem zakończenia konsultacji z pracownikami i uzyskania odpowiednich zgód urzędów antymonopolowych.   

Niemiecki potentat w segmencie powłok przemysłowych produkuje produkty o różnym przeznaczeniu, m.in. powłoki typu coil coatings, folie na meble, farby ochronne dla energetyki wiatrowej i do ogólnych zastosowań przemysłowych. Branży meblarskiej znane są m.in. takie linie produktowe jak FGuard® i FOILWalk®.

 

Dywizja BASF Industrial Coatings zatrudnia ok. 400 pracowników i wygenerowała w ubiegłym roku przychody na poziomie 300 mln euro, co w strukturze przychodów koncernu nie odgrywa dominującej roli, w przeciwieństwie do AkzoNobel, która jest w tym segmencie produktów światowym liderem z przychodami na poziomie 780 mln euro.

Jak wyjaśnia prezes AkzoNobel Ton Büchner w opublikowanym komunikacie, decyzja o przejęciu części biznesu prowadzonego przez BASF, wzmocni pozycję firmy na przyszłościowym rynku powłok coil coating, zaś zakupiony oddział doskonale wpisze się w jej działalność i pomoże wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Firma BASF zamierza skoncentrować się na swoich największych i najważniejszych sektorach – lakierach samochodowych OEM oraz renowacyjnych, a także farbach dekoracyjnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz