/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DOMY DREWNIANE

I Targi Budownictwa Drewnianego DREW-DOM już w kwietniu

Stowarzyszenie Dom Drewniany

Autor: oprac. red
Źródło: Stowarzyszenie Dom Drewniany
Data: 2016-02-16


I Targi Budownictwa Drewnianego DREW-DOM odbędą się w dniach 22-24. kwietnia 2016r. w Krakowie. Jak informują organizatorzy: Stowarzyszenie Dom Drewniany oraz firma Drewdom-Mętel - będzie to największa w kraju impreza propagująca rzetelne budownictwo drewniane.

I Targi Budownictwa Drewnianego DREW-DOM odbędą się w kwietniu w KrakowieI Targi Budownictwa Drewnianego DREW-DOM odbędą się w kwietniu w KrakowieFot. SDD

-Jako Stowarzyszenie Dom Drewniany widzimy potrzebę zrobienia nowej formy targów i to zupełnie w nowej formie. Targi mają objąć cały przemysł związany z powstawaniem domu drewnianego - od wycinki lasu, poprzez produkcję materiałów drewnopochodnych niezbędnych do budowy domy, aż po jego budowę - mówi Wojciech Nitka, prezes Stowarzyszenie Dom Drewniany. -Targi Budownictwa Drewnianego „DREW-DOM” pokażą cały proces powstawania domu drewnianego. W ten sposób chcemy przekazać przyszłym inwestorom wiedzę na temat budownictwa drewnianego oraz zapoznać ich z rynkiem rzetelnych i doświadczonych firm wykonawczych - dodaje.

Na powierzchni blisko 3000 m2 (hala + antresola) krakowskiego Centrum Targowego Chemobudowa prezentowane będą zagadnienia obejmujące wyłącznie temat budownictwa drewnianego. Zgodnie z ideą organizatorów, odwiedzający targi najpierw przejdą przez las. Następnie będą mogli zobaczyć, jak z kłody drewna powstaje tarcica. Dalej prezentować się będą firmy oferujące tarcicę konstrukcyjną (znakowaną znakiem CE), a także firmy produkujące belki dwuteowe oparte na materiałach drewnopochodnych oraz nowoczesne konstrukcje dachowe w oparciu o łączenia na płytki kolczaste. 

Wstępny plan układu hali targowejWstępny plan układu hali targowejFot. SDD

Idąc dalej, targowi goście zapoznają się z prezentacjami firmy produkującymi płyty drewnopochodne pokażą płyty OSB, MFP i różnego rodzaju sklejkę wraz z ich zastosowaniem przy powstawaniu domu. Można będzie zaznajomić się również z walorami jednego z najnowocześniejszych materiałów drewnopochodnych - LVL.

Producenci materiałów izolacyjnych pokażą wełny szklane i skalne, izolacje oparte na włóknach drzewnych i na bazie celulozy. Nie zabraknie producentów folii wiatroizolacyjnych i paroizolacyjnych, a także zewnętrznych i wewnętrznych okładzin na bazie gipsu - producentów płyt włóknowo-gipsowych i gipsowo-kartonowych. Pokazane zostaną wszelkiego rodzaju okładziny elewacyjne możliwe do zastosowaniu na domu drewnianym - od elewacji drewnianych, poprzez elewacje na bazie wełny lub styropianu, aż do okładzin ceglanych.

Podobnie z pokryciami dachowymi - od lekkich pokryć dachowych typu gonty bitumiczne i blachy po pokrycia typu dachówka ceramiczna czy betonowa.

Oczywiście nie zabraknie producentów różnego rodzaju łączników do drewna - gwoździ, śrub i wkrętów a także łączników ciesielskich.

Na targach swoje produkty zaprezentują producenci drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej, producenci podłóg i wszelkich wykładzin opartych na drewniane.

Zaprezentowani zostaną także producenci narzędzi i maszyn stosowanych przy budowie domu drewnianego.


Targowa antresola przeznaczona będzie areną, na której odbywać się będą prezentacje firm wykonawczych oraz pokazy i szkolenia w ramach Akademii Budownictwa Drewnianego.

Podczas targów odbędzie się m.in seminarium prezentujące informacje na temat:

  • stanu budownictwa drewnianego w naszym kraju,
  • materiałów budowlanych zalecanych do domów z drewna,
  • izolacyjności cieplnej domów z bali,
  • oferty czeskiego Instytutu Badań i Certyfikacji w zakresie uzyskania znaku CE dla domów z drewna,
  • prawnych aspektów sprawności inwestycji budowlanych.

Szczegółowy plan seminarium opublikujemy z najbliższym czasie.

Licytacja domu szkieletowego ufundowanego przez firmę Drewdom-Mętel w ramach akcji Budujemy Radość DzieciomLicytacja domu szkieletowego ufundowanego przez firmę Drewdom-Mętel w ramach akcji Budujemy Radość DzieciomFot. SDD


W trakcie targów DREW-DOM odbędzie się kolejna edycja akcji Budujemy Radość Dzieciom, podczas której będzie budowany dom szkieletowy, który następnie będzie przedmiotem licytacji. Pieniądze z niej uzyskane przeznaczone zostaną na budowane Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci w Krakowie.

Podczas targów planowane są m.in. bezpłatne porady udzielane przez kancelarię prawną, konkursy i szkolenia.


I Targi Budownictwa Drewnianego DREW-DOM odbędą się w dniach 22-24. kwietnia 2016r. na terenie Centrum Targowym Chemobudowa Kraków przy ul. Klimeckiego 14.

Więcej informacji na temat targów uzyskać można kontaktując się ze Stowarzyszeniem Dom Drewniany (biuro@domydrewniane.org, tel. 507-845-866) oraz na stronie http://domydrewniane.org/targi-budownictwa-drewnianego-drew-dom/


Portal Drewno.pl objął patronat medialny nad Targami Budownictwa Drewnianego „DREW-DOM”


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA