DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Zgodnie ze światowymi standardami - Lasy z certyfikatem

Gazeta Olsztyńska

Autor: am
Źródło: Gazeta Olsztyńska
Data: 2003-02-07


Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie otrzymała certyfikat Rady Dobrej Gospodarki Leśnej (FSC). To rękojmia, że nasze lasy są zarządzane zgodnie ze światowymi stan dardami - mówią olsztyńscy leśnicy. RDLP w Olsztynie o przyznanie certyfikatu FSC wystąpiła z zeszłym roku. Audytu podjęła się firma SGS Polska.

W trosce o środowisko
- Audytor miał ocenić, czy nasze lasy są zarządzane zgodnie ze światowymi standardami dobrej gospodarki leśnej - mówi Stanisław Dąbrowski, rzecznik prasowy RDLP w Olsztynie. - Audyt wpadł pozytywnie. 9 stycznia tego roku został nam przyznany certyfikat FSC. Tym samym jesteśmy kolejną regionalną dyrekcją w Polsce, która otrzymała taki certyfikat.

Certyfikat oznacza, że gospodarka leśna na terenie RDLP Olsztyn prowadzona jest prawidłowo, zgodnie z najlepszymi standardami na świecie, z wymogami prawa leśnego i w trosce o środowisko.

Klient chce wiedzieć
Uzyskanie certyfikatu jest wyróżnieniem, ale ma on też znaczenie marketingowe. Dziś stawia się na ekologię, odbiorcy drewna chcą wiedzieć czy drewno, z którego wytwarzają swoje produkty, zostało pozyskane w sposób prawidłowy, a w nie w wyniku gospodarki rabunkowej. Takie wymagania dyktuje rynek, klienci, którzy pod wpływem działalności organizacji proekolgicznych nie chcą przyczyniać się do degradacji środowiska. W zeszłym tygodniu w Olsztynie na naradzie spotkali się leśnicy i najwięksi kontrahenci olsztyńskiej RDLP. - Przekazaliśmy im kopię naszego certyfikatu, by sprzedając swoje produkty mogli zaświadczyć odbiorcom, klientom, że ich wyroby zostały wykonane z drewna, które pochodzi z dobrze zarządzanych lasów stwierdza rzecznik Dąbrowski. - Dzięki certyfikatowi nie tylko nam łatwiej będzie działać na rynku, ale też firmom, które z nami współpracują.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz