/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLE

Materace hybrydowe - komfort zdrowego snu

Newseria

Autor:
Źródło: Newseria
Data: 2016-01-21


Z badań TNS wynika, że tylko co czwarty Polak śpi na łóżku z ramą i materacem. Aż 55 proc. do tego celu wykorzystuje rozkładane sofy czy narożniki. Takie meble mają jednak zbyt twarde podłoże, co z czasem może przełożyć się na różne problemy zdrowotne. Zdaniem ekspertów najlepszą opcją są materace hybrydowe, w których górną część wykonana jest z pianki idealnie podpierającej kręgosłup i zapewniającej odpowiednią temperaturę, a w dolnej umieszczona jest tradycyjna sprężyna.

Materace hybrydowe - komfort zdrowego snuMaterace hybrydowe - komfort zdrowego snuFot. Newseria

Sen pozwala zregenerować organizm, poprawia samopoczucie i zwiększa witalność. Jego niedobór jest natomiast przyczyną rozkojarzenia, osłabienia i niskiej wydajności intelektualnej. Najlepsze warunki do snu zapewnia łóżko ze stelażem i odpowiednio dobrany materac. Przy jego zakupie trzeba przede wszystkim kierować się wagą, wzrostem i stanem zdrowia użytkownika.

 

Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort snu, eksperci radzą zakup materaca hybrydowego, który idealnie dopasowuje się do ciała, zapewnia swobodną cyrkulację powietrza i niweluje drgania. Górna część materaca to współpracujące ze sobą warstwy pianki. Pierwsza z nich to żelowa pianka z pamięcią, która nie tylko zapewnia wygodę, lecz także optymalną temperaturę. Z kolei głębsza warstwa daje stabilne, dopasowane podparcie.

 

– Chodzi o to, żeby materac podpierał nasz kręgosłup, żeby nie naciskał, tylko redukował nacisk. W przypadku hybrydowych materacy śpimy tak naprawdę na piankach, a w dolnej części materaca mamy sprężynę. Sprężyna nigdy nie podeprze tak idealnie kręgosłupa jak pianka i to jest właśnie clou tego rozwiązania – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Przemysław Gierchatowski, ekspert jednego z marek specjalizującej się w produkcji materacy.

 

Odpowiedni materac powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby, która z niego korzysta. Tymczasem wiele osób bagatelizuje sprawę. Zamiast w wygodnym łóżku śpią na rozkładanej kanapie, sofie czy wersalce. Nie tylko pogarsza to jakość ich snu, ale z czasem może też przełożyć się na uciążliwe bóle kręgosłupa. Obecnie na rynku konsument ma bardzo szeroki wachlarz materacy do wyboru. Zróżnicowane są także ceny i każdy może zdecydować się na taki model, który będzie mu odpowiadał pod każdym względem.

 

–Można wybierać, począwszy od sprężyny, która na szczęście powoli odchodzi do lamusa, jest starym XIX-wiecznym wynalazkiem i w takiej swojej podstawowej formie nie podeprze nam dobrze kręgosłupa, poprzez lateksy, które też już kiedyś miały swoje pięć minut, natomiast ze względu na to, że nie oddychają, nie są dobrym rozwiązaniem i nie polecam ich, aż po materace hybrydowe i piankowe, które pod wpływem nacisku i temperatury idealnie się do nas dopasowują, podpierają i redukują naciski – tłumaczy Przemysław Gierchatowski.

 

Eksperci podkreślają, że osoby, które mają dyskopatię, powinny spać na twardszych materacach, a te, które zmagają się z chorobami nowotworowymi – na miękkich. Alergicy dodatkowo muszą używać powłok antyalergicznych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz