/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PAPIER i CELULOZA

Prowell rozszerza działalność w Polsce

Autor: oprac. dja
Źródło: Progroup
Data: 2016-01-20


Prowell, spółka należąca do niemieckiego koncernu Progroup AG, kontynuuje ekspansję w Polsce. W czwartym kwartale 2016 roku Prowell planuje uruchomienie w Trzcinicy (woj. wielkopolskie) swojej dziewiątej fabryki tektury. Zakład w Trzcinicy będzie działał w modelu "parku opakowań" blisko współpracując z firmą Janmar Centrum.

Prowell rozszerza swoją działalność w PolsceProwell rozszerza swoją działalność w PolsceFot. Progroup

Model parku opakowań – bliskość geograficzna i automatyczne dostawy

Już w 1998 roku Prowell powołała do życia pierwszy model parku opakowań. Obecnie jest on z powodzeniem eksploatowany w sześciu jednostkach rozlokowanych w Europie Centralnej. W ramach parku opakowań producent opakowań otrzymuje bezpośrednie dostawy formatek tektury falistej z Prowell za pośrednictwem całkowicie zautomatyzowanych systemów transportowych. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany dzięki systemom informatycznym. Od momentu zarejestrowania zlecenia wszystkie dalsze procesy są realizowane całkowicie automatycznie. Na identycznych zasadach, w ramach strategicznego partnerstwa z Janmar Centrum, w czwartym kwartale 2016 roku w Trzcinicy wystartuje kolejny park opakowań, który wesprze zarówno Janmar Centrum, jak i regionalnych klientów Prowell.

 

Zalety w stosunku do tradycyjnego modelu biznesowego

Miarodajną przewagą modelu parku opakowań Progroup w porównaniu do zintegrowanych fabryk opakowań jest połączenie wyspecjalizowanej produkcji opakowań z w pełni zintegrowaną i wysoko wydajnościową  produkcją na najnowocześniejszej  linii produkcyjnej tektury falistej bez problemów logistycznych. Przewaga konkurencyjna powstaje w szczególności przez połączenie obu modeli biznesowych przy zachowaniu pełnej niezależności właścicielskiej.

 

Power of Innovation – nowoczesna fabryka formatek tektury falistej

Nowa fabryka tektury falistej Prowell powstaje dzięki inwestycji o wartości ok. 23 mln euro i jest planowana ze szczególnym naciskiem na energooszczędność, ochronę środowiska i zasady Industry 4.0 (czyli tzw. czwartej rewolucji przemysłowej). Nowoczesna, zaawansowana linia produkcyjna tektury falistej, po fazie rozruchu i optymalizacji, będzie produkować 250 mln m² tektury falistej. Linia o prędkości roboczej do 450 m/min będzie produkować trzy – i pięciowarstwową tekturę falistą przy ograniczeniu personelu obsługi do minimum. Wstęga o szerokości roboczej 2,80 m wpasowuje się bezproblemowo w system Prowell-Mill-System stosowany przez Progroup. Całościowa koncepcja przepływu materiałów, energooszczędności i akustyki w nowym zakładzie będzie identyczna jak stosowana z powodzeniem w parku opakowań Prowell w Plößberg (Niemcy).

 

Nowe miejsca pracy w Trzcinicy

W zakładzie Prowell w Trzcinicy utworzone zostanie ok. 40 miejsc pracy. Kolejne 30 stanowisk powstanie w Janmar Centrum.

 

***

Prowell sp. z o.o. jest spółką zależną niemieckiej Progroup AG. Progroup posiada dwie fabryki papieru, osiem fabryk tektury falistej oraz liczne spółki usługowe. W ramach swojej podstawowej działalności Grupa produkuje papiery na tekturę falistą i formatki tektury falistej. To zatrudniające ponad 900 pracowników przedsiębiorstwo osiągnęło w 2014 roku obroty w wysokości ok. 661 mln. euro i należy do 5 największych firm w branży w Europie Środkowej. W 2010r. Prowell uruchomił fabrykę tektury w Strykowie k. Łodzi.

 

Janmar Centrum to polska firma pochodząca z południowej wielkopolski zajmująca się przetwórstwem tektury falistej. 15 lat doświadczenia w zakresie produkcji opakowań z tektury falistej, ciągłe inwestycje w najnowocześniejsze dostępne technologie oraz umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby klienta pozwoliły stać się dzisiaj firmie uznanym dostawcą opakowań dla wielu znanych firm. Nowoczesny park maszynowy oraz fachowość i doświadczenie wykwalifikowanej kadry pracowniczej pozwala firmie z sukcesem oferować opakowania z tektury falistej od najprostszych szarych po skomplikowane konstrukcyjnie i zadrukowane w jakości HD. Firma zatrudnia dzisiaj 115 pracowników i planuje osiągnąć w roku 2016 przychody na poziomie 115 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz