/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WSZYSTKO Z DREWNA

Expo-Drew: Inwestycja w nadruk na płytach drewnopochodnych

Autor:
Źródło: Expo-Drew
Data: 2016-01-15


Firma Expo-Drew, specjalizująca się w produkcji ekspozytorów reklamowych zainwestowała w nowoczesną technologię pozwalającą zamienić w ciągu kilku minut surową płytę MDF w front z nadrukowanym obrazem mieniący się niczym tafla szkła.

Na nowej linii w zakładzie Expo-Drew powstaje miesięcznie między innymi 7500 sztuk płyt drewnopochodnych lakierowanych dla producenta płytek z Opoczna, który nadrukowuje w firmie Expo-Drew informacje ekspozycyjne. Na nowej linii w zakładzie Expo-Drew powstaje miesięcznie między innymi 7500 sztuk płyt drewnopochodnych lakierowanych dla producenta płytek z Opoczna, który nadrukowuje w firmie Expo-Drew informacje ekspozycyjne. Fot. Forestor

Linia uszlachetniania Cefla UV-R zainstalowana przez Expo-Drew w zakładzie w Opocznie jako pierwsza w Polsce umożliwia bezpośredni nadruk lakieru z połyskiem na płytę, co podnosi jakość, możliwości, ale także dwukrotnie zwiększa wydajność. Z tego innowacyjnego rozwiązania, które uruchomiono w maju 2015 roku, korzystają już klienci - m.in. zamawiając ekskluzywne ekspozytory do prezentacji płytek ceramicznych, z których słynie Opoczno. Teraz Expo-Drew otwiera się również na branżę meblową.

Możliwości wykorzystania nadruku w meblach łazienkowychMożliwości wykorzystania nadruku w meblach łazienkowychFot. Expo-Drew

-Wielu naszych klientów jest przekonanych, że mają w ręku szkło z podklejonym zdjęciem, tymczasem jest to doskonałej jakości wydruk pełnokolorowy, wykonany na płycie i uszlachetniony przy pomocy specjalnego lakieru UV o wyjątkowej twardości – mówi Czesław Pacan, współwłaściciel firmy Expo-Drew.

 

Nanoszenie nadruku na linii Cefla UV-R składa się z dwóch części. W pierwszym etapie następuje uszlachetnianie wstępne, gdzie metodą UV nakładana jest warstwa gruntująca. Tak przygotowana płyta trafia do jednej z dwóch drukarek cyfrowych P10 i RHO 750 marki Durst. Na ekranach komputerów edytuje się obraz czy ornament, jaki ma być drukowany. Następnie jest on przekazywany do urządzenia Durst, które z prędkością sięgającą 205 m2/h pozwala na drukować obraz o szerokości do dwóch metrów. Drukarki wyposażone są w nowoczesne głowice oraz lampy UV, gwarantujące fotograficzną jakość druku HD (1000dpi), doskonałe odzwierciedlenie kolorów zgodnie z profilem CMYK oraz dużą prędkość nadruku i oszczędność energii. 

 

W następnej kolejności formatka z nadrukiem trafia do drugiego etapu, podczas którego na obrabianą płytę nanoszone są za pomocą naładarki walcowej z walcem Laser Roller dwie warstwy uszlachetniającego lakieru bezbarwnego o wysokim połysku utwardzanego UV. Taka technologia pozwala na uzyskanie wyjątkowo trwałej powłoki. 

 

Nowa linia pozwala na oszczędność czasu i lakieru, a także znacznie zwiększa niezawodność w stosunku do innych technologii, np. lakierowania natryskowego, która wykorzystywana jest w drugim zakładzie firmy Expo-Drew, w niedalekim Sołku. 

-Wszystko to dzieje się w przeciągu kilku minut, co daje nam obecnie niedoścignione w kraju możliwości w zakresie wydajności. Ponadto przy zastosowaniu metody walcowej i lamp UV nie ma konieczności polerowania lakieru, bo płyta lśni jak lustro. Do tego jest bardzo trwała i odporna nawet na odpryski wody czy dużą wilgotność powietrza, dlatego z powodzeniem metodą tą można zdobić nawet meble łazienkowe - mówi Czesław Pacan. -Technologia lakierowania natryskowego powoduje znacznie większe zużycie lakieru, ale też ryzyko pojawienia się zanieczyszczeń na lakierowanej powierzchni, co na walcach zostało wyeliminowane - dodaje.

Kolekcja mebli przedszkolnych z nadrukiem wysokopołyskowymKolekcja mebli przedszkolnych z nadrukiem wysokopołyskowymFot. Expo-Drew

W firmie Expo-Drew, pod marką ExConception zaprojektowano już pierwsze kolekcje mebli łazienkowych z wykorzystaniem technologii kolorowego nadruku UV w wysokim połysku. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem architektów, jak i innych producentów mebli łazienkowych, którzy chcą współpracować z firmą z Opoczna. Expo-Drew może bowiem wykonywać nadruki nawet na płytach melaminowanych i ze zwykłego białego frontu uczynić np. imitację 200-letniego dębu czy przenieść na płytę metodą nadruku dekor z paneli podłogowych czy płytek ściennych.

 

Technologia ta świetnie wpisuje się również w trend indywidualizacji projektów, szczególnie ważny w branży reklamowej, a także produkcji mebli biurowych, hotelowych czy użyteczności publicznej (np. przedszkoli), gdzie identyfikacja wizualna w postaci nadruku firmowego koloru, logotypu czy zdjęć produktów przyjmuje teraz zupełnie nowy wymiar. -W tego typu realizacjach ważny jest czas realizacji, który obecnie został skrócony do kilku minut, oraz koszt, który może być nawet niższy od innych form personalizacji, a oferuje niezwykle prestiżowy efekt i trwałość - zapewnia Czesław Pacan.

 

Expo-Drew planuje już kolejne inwestycje. Firma zamierza wybudować nową halę produkcyjną i wyposażyć ją w nowoczesne maszyny do obróbki drewna i płyt, w tym 5-osiowe centrum obróbcze Rover wyposażone w funkcję okleinowania.

 

Expo-Drew: Inwestycja w nadruk na płytach drewnopochodnych (Zdjęcia: 4)

Na nowej linii w zakładzie Expo-Drew powstaje miesięcznie między innymi 7500 sztuk płyt drewnopochodnych lakierowanych dla producenta płytek z Opoczna, który nadrukowuje w firmie Expo-Drew informacje ekspozycyjne. Możliwości wykorzystania nadruku w meblach łazienkowychKolekcja mebli przedszkolnych z nadrukiem wysokopołyskowymLinia lakiernicza Cefla UV-R

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA