/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PAPIER i CELULOZA

Papiernia w Skolwinie wraca z niebytu

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2016-01-15


W nieczynnej przez kilka lat szczecińskiej papierni Skolwin rusza produkcja. Nowy właściciel papierni będzie wytwarzał w zakładzie papier do produkcji tektury, który trafi m.in. za granicę.

Papiernia SkolwinPapiernia SkolwinFot. Kapitel, CC

W papierni kończy się rozruch i za klika dni ruszy normalna produkcja - powiedział PAP w czwartek prezes spółki Apis, która kupiła papiernię Skolwin, Piotr Bloch. Początkowo zakład będzie produkował miesięcznie 6 tys. ton papieru, a za dwa miesiące jego produkcja osiągnie poziom 8 tys. ton w miesiącu - dodał Bloch.

 

Połowa produkcji ze szczecińskiej fabryki trafi za granicę, a druga jej część na potrzeby własne spółki, zajmującej się wytwarzaniem tektury falistej i opakowań tekturowych.

 

Firma na razie planuje produkować papier w Szczecinie przez 10-15 lat - powiedział Bloch. Jak zaznaczył jednak, możliwe jest kontynuowanie produkcji. Wszystko zależy od koniunktury, a ta pomimo drobnych spadków jest bardzo dobra - dodał Bloch.

 

W papierni pracuje 90 osób. Połowa pracowników zakładu to osoby, które pracowały w dawnej papierni i znają technologię produkcji papieru - powiedział prezes. Jak dodał, po modernizacji zakładu udało się także wykorzystać część z jego dawnego wyposażenia.

 

Spółka Apis kupiła papiernię w 2012r. Zakup i modernizacja zakładu kosztowały 60 mln zł. Rewitalizację papierni wsparły środki unijne pochodzące z inicjatywy Jessica w wysokości ok. 20 mln zł.

 

Zakład uruchomiono w niemieckim Szczecinie na początku dwudziestego wieku. Po zniszczeniach wojennych papiernię odbudowano i wznowiono w niej produkcję. W 2007r. zakład zlikwidowano.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz