/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRODUKCJA MEBLI

Tvilum zainwestuje w Szczecinku

Tvilum

Autor: oprac red.
Źródło: Tvilum
Data: 2016-01-14


Duński producent mebli Tvilum oficjalnie potwierdził inwestycję w ramach Szczecineckiego Klastra Meblowego. Firma kosztem ponad 6 mln euro uruchomi fabrykę mebli w Szczecinku.

Fabryka mebli Tvilum powstanie w hali należącej do Szczecineckiego Klastra MeblowegoFabryka mebli Tvilum powstanie w hali należącej do Szczecineckiego Klastra MeblowegoFot. Kronospan Szczecinek

Po blisko roku rozmów, wczoraj w Szczecinku podpisana została odpowiednia umowa inwestycyjna. 

Fabryka uruchomiona zostanie w hali produkcyjno-magazynowej należącej Szczecineckiego Klastra Meblowego. Inwestor podpisał umowę najmu części hali i dokonał rezerwacji na kolejna część.

Pierwszy etap inwestycji związany z przeniesieniem dwóch linii produkcyjnych z Danii ma zakończyć się w II połowie bieżącego roku. W nowej fabryce pracę znajdzie ok. 80 osób. Tvilum już teraz planuje dalszą rozbudowę zakładu. W późniejszym terminie zainstalowane zostaną kolejne dwie linie produkcyjne. Uruchomienie każdej z nich to dodatkowe 30-40 miejsc pracy.

 

Tvilum ApS to Duński producent mebli do samodzielnego montażu z ponad 50-letnią historią działalności. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne w Danii oraz dwa centra dystrybucyjne w USA i jedno w Rosji. Do grupy należą również przedstawicielstwa handlowe w USA, Rosji, Dubaju, Ameryce Południowej, Australii oraz w kilku krajach w Europie. Łącznie grupa zatrudnia ok. 820 osób. Od 2013 roku Tvilum jest własnością amerykańskiej firmy inwestycyjnej Revolution Capital Group. W 2014r. obroty Tvilum sięgnęły 217 mln euro.

 

Tvilium przerabia rocznie ok. 300 tys. m3 płyt drewnopochodnych, co oznacza ok. 40 tirów dziennie. Z tej ilości surowca produkowane jest ok. 7,6 mln sztuk mebli. Inwestycja w Polsce pozwoli wydatnie obniżyć koszty związane z transportem płyt wykorzystywanych w produkcji mebli i gotowych produktów.

 

-Ten (nowy) zakład przybliży nas do naszych klientów w Europie, gdzie sprzedajemy ponad 60% naszych produktów - powiedział Andrew Long, CEO Tvilum. -Poza tym, nasz największy dostawcą surowca, Kronospan, znajduje się blisko naszej fabryki w Polsce. Łącznie te dwa czynniki znacznie obniżą nasze koszty logistyczne znacznie i to jest ważne dla Tvilum. 

 

-Niewielka odległość od Kronospanu - największego producenta płyt na świecie - zapewnia inwestorom możliwość korzystania z pełnej bazy produktowej, którą oferujemy. W rezultacie, dzięki oparciu swojej produkcji o nasze produkty, mogą uzyskać bardzo interesującą i kompleksową ofertę, która pomaga im zdobyć przewagę konkurencyjną na wymagających rynkach, na których działają - mówi Tomasz Jańczak, Członek Zarządu Kronospan. -Dzięki bezpośredniemu dostępowi do fabryki Kronospan płyty drewnopochodne są dostarczane bez dodatkowych kosztów transportu. Atutem jest też możliwość dostarczenia płyt w większych formatach, niemożliwych do przetransportowania samochodem ciężarowym.

 

Zakład Kronospan w Szczecinku może zagwarantować dostawy płyt do produkcji mebli w wysokości 1,8 mln m3 rocznie. Dodatkowo, gdy istnieje taka potrzeba, możliwa jest organizacja dostaw z innych fabryk Grupy.

 

Tvilium nie jest pierwszym inwestorem działającym w ramach Szczecineckiego Klastra Meblowego, ale jednym z największych. Dotychczas na działalność w klastrze skupionym wokół Kronospanu zdecydowały się podmioty związane kapitałowo z producentem płyt oraz producenci mebli np: Stol-Tap czy Meble Grześkowiak. -Liczymy na efekt kuli śniegowej - powiedział podczas konferencji prasowej Jerzy Hardie-Douglas, burmistrz Szczecinka, który ma nadzieję, że inwestycja Tvilum przyciągnie kolejne duże firmy do współpracy w ramach klastra. 

 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz