/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Pollmeier zaprzecza doniesieniem "Thüringer Landeszeitung"

Pollmeier

Autor: oprac red.
Źródło: Pollmeier
Data: 2016-01-11


Pollmeier zaprzecza doniesieniom "Thüringer Landeszeitung", w których gazeta informuje, że koszty budowy fabryki LVL w Creuzburgu wzrosną prawie o połowę - do około 150 mln euro.

BauBuche - LVL z drewna bukowowegoBauBuche - LVL z drewna bukowowegoFot. Pollmeier

W wydanym komunikacie, Jan Hassan rzecznik prasowy firmy, zaprzecza tym informacjom. Według Hassana, łączny koszt związany z budową zakładu szacowny jest na 120 mln euro, co oznacza wzrost o niecałe 15%.

 

Do chwili uruchomienia produkcji LVL z drewna bukowego (promowanego przez firmę pod marką BauBuche) w 2014r. Pollmeier wydał na projekt 105 mln euro. Mimo pozytywnego odzewu ze strony potencjalnych klientów, firmie niestety nie udało się osiągnąć zakładanych wskaźników produkcji. Problemem okazały się przeszkody techniczne, które nie pozwalały na osiągnięcie zakładanej wydajności. Obecnie linia LVL pracuje na poziomie 20% pierwotnie planowanej zdolności produkcyjnej.

 

Latem 2015r. Pollmeier zdecydował się na podjęcie niezbędnych działań restrukturyzacyjnych. Okazało się, że konieczne będzie poniesienie przez firmę dodatkowych kosztów w wysokości 15 mln euro związanych ze zmianą rozwiązań technologicznych i przebudowę linii w zakresie przygotowania surowca drzewnego oraz układania fornirów. Według pierwotnych założeń prace remontowe miały być przeprowadzone w pierwszym kwartale 2016r. Obecnie zarząd firmy przyjmuje się, że zostaną one zakończone do końca drugiego kwartału, tak aby w trzecim kwartale można było prowadzić produkcje LVL na trzy zmiany. 

 

BauBuche to produkt wytwarzany w postaci płyt i belek, które wykonywane są z klejonych krzyżowo fornirów bukowych o grubości ok. 3 mm. Materiał może być wykorzystany w budownictwie jako materiał konstrukcyjny i wykończeniowy, czy np. jako półfabrykat w meblarstwie i stolarstwie. Jego właściwości techniczne przewyższają drewno lite, przy jak zapewnia firma, utrzymaniu konkurencyjnej ceny. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz