/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Zmiana na stanowisku dyrektora RDLP Poznań

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2016-01-05


Po 24 latach doszło do zmiany na stanowisku dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Piotra Grygiera, który odszedł na emeryturę, zastąpił Tomasz Markiewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Pniewy.

Tomasz Markiewicz, nowy dyrektor RDLP PoznańTomasz Markiewicz, nowy dyrektor RDLP PoznańFot. Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Pniewy

Piotr Grygier był najdłużej urzędującym dyrektorem regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Swoją funkcję pełnił bez przerwy od 1992r., co w realiach PGL Lasy Państwowe jest prawdziwym ewenementem.

W 2012r. kapituła powołana przez "Przegląd Leśniczy" nadał mu tytuł „Leśnika Roku” za ponad 20-letnie, z sukcesami i uznaniem sprawowanie stanowiska dyrektora RDLP w Poznaniu; niezwykle aktywny udział w opracowaniu, wdrożonych 1.1.2012r. Zasad Hodowli Lasu; prowadzenie niełatwych działań zmierzających do doskonalenia relacji pomiędzy Lasami Państwowymi a sektorem przedsiębiorców leśnych; upowszechnianie wiedzy o europejskim leśnictwie i unijnej polityce leśnej, potwierdzone licznymi wystąpieniami referatowymi oraz działania, w randze wiceprzewodniczącego, w Europejskiej Unii Leśników, a także za dostrzeżenie potrzeby syntetycznego spojrzenia na problematykę leśną, wyrażone propozycją ustanowienia „syntetyka leśnego”.

Tomasz Markiewicz jest absolwentem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pracę zawodową w Lasach Państwowych rozpoczął w 1996 roku w Nadleśnictwie Czerwonak (RDLP w Poznaniu), zajmując kolejno stanowiska: stażysty, referenta oraz sekretarza. W 2003 roku rozpoczął pracę w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu w wydziale Zagospodarowania Lasu, następnie w latach 2007 - 2011 był naczelnikiem Wydziału Ochrony Lasu. Od 2011r. pełnił funkcje nadleśniczego Nadleśnictwa Pniewy.

Markiewicz od 2013r. jest wiceprezydentem Europejskiej Unii Leśników (zastąpił  na tym miejscu P. Grygiera).

Aktualizacja 06.01.2016r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz