/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DOMY Z DREWNA

Danwood bije rekordy i planuje dalszy rozwój

Newseria

Autor:
Źródło: Newseria
Data: 2015-12-23


Przychody firmy Danwood, producenta domów gotowych w technologii szkieletu drewnianego, przekroczą w bieżącym roku 500 mln zł. Według prognoz spółka podpisze blisko 1200 umów i na czysto zarobi ponad 20 mln zł. W kolejnym roku zamierza wybudować o jedną piątą domów więcej. Większość na rynku niemieckim.

 

-Tylko w Niemczech podpiszemy w tym roku około tysiąca umów. W realizacjach przekroczymy pułap 830 zbudowanych i oddanych klientom domów. Na przyszły rok planujemy około tysiąca – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Jarosław Jurak, prezes zarządu Danwood SA.

 

Producent ma też przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii i Austrii. Wybudowane przez niego domy stoją również w Polsce, Irlandii, Szwajcarii, Danii, Włoszech i Francji. Spółka nie narzeka na brak nowych zamówień.

 

-Przychody rosną nam od kilku lat w tempie kilkunastu procent, w tym roku przekroczą 500 mln zł. Rentowność również jest na bardzo dobrym poziomie. Zysk netto zdecydowanie przekroczy 20 mln zł w tym roku – podkreśla prezes zarządu.

 

Firma zaznacza, że sukcesu nie osiągnęłaby bez dobrej współpracy z partnerami biznesowymi. W jej ramach tworzony jest łańcuch dostaw, a wszystkie materiały i usługi spółka pozyskuje wyłącznie u swoich podwykonawców.

 

-Są to głównie firmy dostarczające nam materiały budowlane, ale też instalacje. Współtworzymy z naszymi podwykonawcami ofertę dla klienta, wykorzystując jak najlepszą wiedzę i doświadczenie – wyjaśnia prezes.

 

Jarosław Jurak pytany o zaangażowanie kolejnych inwestorów w spółkę, nie wykluczył takiej sytuacji. Zaznaczył jednak, że zdecyduje o tym właściciel, czyli fundusz Enterprise Investors.

 

-Mamy inwestora, który jest bardzo profesjonalny, z którym bardzo dobrze się pracuje i który jest zainteresowany rozwojem spółki. Takie możliwości firma ma i cały czas z właścicielem pracujemy nad tym, by jak najlepiej je wykorzystać – tłumaczy.

 

Enterprise Investors objął 100 proc. udziałów Danwoodu w listopadzie 2013 roku. Ponieważ takie inwestycje z reguły trwają 4–6 lat, na razie spółka nie powinna  być sprzedana.

 

Obecnie Danwood zatrudnia ponad 900 osób w Bielsku Podlaskim. Jest dziesiątą największą firmą w województwie podlaskim. Oferuje ponad 100 gotowych projektów domów, których budowa trwa do kilkunastu tygodni.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA