/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Kronopol buduje automatyczny magazyn wysokiego składowania

Autor: oprac red.
Źródło: Kronopol
Data: 2015-12-16


Producent płyt drewnopochodnych Kronopol rozpoczął w Żarach budowę w pełni zautomatyzowanego magazynu do składowania paneli podłogowych. Umożliwi on przechowywanie około 3 mln m2 gotowego produktu, co jest równe ponad 20 tys. miejsc paletowych. Inwestycja powstaje w ramach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a jej oddanie zaplanowane jest na III kwartał 2016 roku.

Kronopol buduje automatyczny magazyn wysokiego składowaniaKronopol buduje automatyczny magazyn wysokiego składowaniaFot. Kronopol

Magazyn składowania paneli podłogowych to najważniejsza inwestycja zapoczątkowana przez spółkę Kronopol w 2015 roku. Jego budowa, poza korzyściami zmaksymalizowania dostępnej przestrzeni i przechowywania większej liczby paneli podłogowych, niesie za sobą wiele innych zalet. Są wśród nich: pełna automatyzacja pracy za pomocą komputera sterującego, przyspieszenie załadunku i rozładunku samochodów i magazynu, wyeliminowanie poszukiwania towaru oraz jego uszkodzeń, powodowanych przez wózki widłowe pracujące na tradycyjnym magazynie. 

 

Nowa inwestycja posiada także wymiar ekologiczny. Zastosowanie rozwiązań bazujących na energii elektrycznej pozwoli na wyeliminowanie ruchu wózków widłowych, co znacząco zmniejszy emisję spalin. Brak wózków zwiększy natomiast poziom bezpieczeństwa na magazynie.

 

-Budowa automatycznego magazynu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Dziś dobra logistyka jest gwarantem sprawnego serwisu i uzyskania przewagi rynkowej. Nowa inwestycja pozwoli nam na usprawnienie procesu logistycznego - powiedział Piotr Kaczmarek, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Logistyki.

Nowy magazyn umożliwi przechowywanie ok. 3 mln m2 paneli podłogowychNowy magazyn umożliwi przechowywanie ok. 3 mln m2 paneli podłogowychFot. Kronopol

 

Magazyn będzie składał się z dwóch części: wysokiej - magazynowej oraz niskiej- załadunkowo-rozładunkowej. Część wysoka będzie odpowiadać 10-piętrowemu budynkowi. 

 

Wykonawcą inwestycji jest firma Mecalux z Gliwic. Koszt budowy magazynu wraz z towarzyszącą infrastrukturą wyniesie około 30 mln złotych. W chwili obecnej realizowane są prace ziemne, które potrwają do końca roku.

 

Kronopol Sp. z o.o. z siedzibą w Żarach jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl). Rocznie Kronopol produkuje ok. 1,5 mln m3 różnego rodzaju płyt drewnopochodnych, które znajdują zastosowanie w trzech branżach:  meblarskiej, budowlanej i wykończeniowej.  

 

Spółka Kronopol znalazła się w tym roku na 491 miejscu w rankingu 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej przygotowywanym jest przez międzynarodową firmę doradczą Deloitte oraz dziennik Rzeczpospolita. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA