/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
FILM WART OBEJRZENIA

"130 kubików" wygrało konkurs filmowy Zabytkomania

Autor: oprac red.
Źródło: SPOT15
Data: 2015-12-15


10. grudnia br. rozstrzygnięty została pierwsza edycja konkursu filmowego ZABYTKOMANIA, zorganizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa przy współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. I miejsce w grupie Profesjonaliści, w kategorii film dokumentalny lub reportaż zajęli Przemysław Wawrzyniak i Dominik May za film "130 kubików".

"130 kubików" wygrało konkurs filmowy Zabytkomania "130 kubików" wygrało konkurs filmowy Zabytkomania Fot. SPOT15

Zabytkomania to konkurs filmowy skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także studentów oraz absolwentów szkół filmowych, którego tematem jest szeroko pojęte dziedzictwo kulturowe. Celem konkursu jest nie tylko rozwijanie pasji filmowej wśród młodych ludzi, ale przede wszystkim zwiększenie ich wiedzy o lokalnych zabytkach i historii, a także nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem kulturowym. Kolejna edycja konkursu odbędzie się w przyszłym roku.

 

"130 Kubików" to krótki dokument dokument o tym co warto ocalić od zapomnienia, w tym przypadku - drewniane wiatraki. W filmie pełną uczucia opowieść snuje Jarosław Jankowski, dyrektor Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej (Wielkopolska), jak piszą autorzy: Człowiek o historii i historia o człowieku.

 

"130 Kubików"

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube-nocookie.com/embed/videoseries?list=PLf1vBp0_Wvb49bzyzaFFkvjqo6fHFfOzh" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz