/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DOMY Z DREWNA

Danwood zainwestuje w rozwój produkcji

Newseria

Autor:
Źródło: Newseria
Data: 2015-12-08


Dzięki nowej hali produkcyjnej Danwood zbuduje nawet 1,3 tys. gotowych domów rocznie. W dwa lata powstanie też 150 nowych miejsc pracy.

 

Firma Danwood za 30 mln zł zbuduje nową halę produkcyjną. Dzięki inwestycji możliwości produkcyjne firmy wzrosną do 1,3 tys. gotowych domów rocznie. Realizacja projektu przyczyni się także do wzrostu zatrudnienia o około 150 osób w ciągu dwóch lat. Oprócz tego spółka aktywnie wspiera edukację zawodową. 

 

-Najważniejszym planem na 2016 rok jest budowa nowej hali produkcyjnej, jesteśmy w tej chwili w trakcie przygotowań do tego przedsięwzięcia. To nam zapewni zdolności produkcyjne pozwalające na budowę około 1,2-1,3 tys. domów rocznie - mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Jarosław Jurak, prezes zarządu Danwood.

 

Obecnie moce produkcyjne to ok. 850 domów rocznie. Nowy zakład produkcyjny powstanie na terenie siedziby głównej spółki Danwood w Bielsku Podlaskim. Koszt inwestycji szacowany jest na około 30 mln zł. Budowa przyczyni się do wzrostu zatrudnienia w firmie o około 150 osób w ciągu najbliższych dwóch lat. Obecnie firma zatrudnia około 1000 osób.

 

Danwood produkuje gotowe domy, które zyskują coraz większą popularność wśród klientów, także w Polsce. Rozmówca podkreśla zalety, które niesie technologia budowania domów z prefabrykatów. -Technologia jest znana od dawna, szczególnie w krajach skandynawskich i w Europie Zachodniej. W Niemczech to jest około 20 proc. rynku, w Austrii zdecydowanie ponad 30 proc. - podkreśla Jurak. -Produkcja domu trwa w sumie około 2-3 dni w zakładzie produkcyjnym, na budowie montaż to jest jeden do dwóch dni i potem wykończenie. Tu w zależności od materiałów, które klient wybrał, trwa to około 6-8 tygodni - wylicza Jarosław Jurak.

 

Oferta produktowa jest stale uzupełniana o nowe rozwiązania. Pojawią się one także w nadchodzącym roku. -Myślę, że w 2016 roku wprowadzimy do oferty domy z elewacją wentylowaną, tynkowaną i nie tylko. Mogą pojawić się również płyty szklane, mogą być płyty malowane. To pozwoli na budowanie naszych domów w najtrudniejszych warunkach, w miejscach, gdzie wieje wiatr, gdzie pada deszcz, na wybrzeżach - informuje.

 

Oprócz inwestycji w nową halę produkcyjną oraz rozwoju oferty firma prowadzi także aktywną działalność w zakresie edukacji zawodowej. Danwood współpracuje z Zespołem Szkół z Bielska Podlaskiego oraz z Politechniką Białostocką. -Rozpoczęliśmy program studiów podyplomowych dla studentów budownictwa. Wspieranie rozwoju pracowników budowlanych oraz kadry inżynieryjnej to są te najważniejsze rzeczy, które czekają nas w przyszłym roku - dodaje Jarosław Jurak.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz