/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Pfleiderer Grajewo zakończył proces budowania księgi popytu na akcje z nowej emisji

Pfleiderer

Autor: oprac red.
Źródło: Pfleiderer
Data: 2015-12-07


Pfleiderer Grajewo zakończył proces budowania księgi popytu transakcji stanowiącej ostatni istotny krok na drodze do stworzenia „Jednego Pfleiderera”. Połączony Pfleiderer ma się stać jedną z wiodących spółek w Polsce o rocznej sprzedaży sięgającej ok. 1 mld euro oraz zatrudniającą ponad 3000 osób.

Pfleiderer Grajewo zakończył proces budowania księgi popytu na akcje z nowej emisjiPfleiderer Grajewo zakończył proces budowania księgi popytu na akcje z nowej emisjiFot. Pfleiderer

-Pomyślne zakończenie tej złożonej transakcji stanowi ostatni istotny krok w kierunku stworzenia zintegrowanej Grupy Pfleiderer, która zgodnie z naszymi oczekiwaniami powinna stać się liderem europejskiego rynku oraz firmą blue chip w Polsce - powiedział Michael Wolff, CEO Grupy Pfleiderer. -Zainteresowanie wykazywane zarówno przez naszych istniejących jak i nowych akcjonariuszy jednoznacznie odzwierciedla zaufanie inwestorów wobec przyszłości Grupy Pfleiderer.

 

Pfleiderer Grajewo ustalił ostateczną cenę emisyjną nowych akcji spółki w ofercie publicznej na 24 zł za jedną akcję. Oferta publiczna obejmuje 15.077.007 akcji nowej emisji. Oczekuje się, że wpływy brutto z emisji nowych akcji wyniosą około 362 mln zł. Przy cenie emisyjnej wynoszącej 24 zł i biorąc pod uwagę nowo wyemitowane akcje, kapitalizacja rynkowa Pfleiderer Grajewo będzie wynosić 1,553 mld zł. 

 

Pfleiderer Service GmbH, podmiot pośrednio zależny od Atlantik zaoferował dodatkowo 8.298.244 akcji w ofercie prywatnej. Dodatkowo po zakończeniu reorganizacji Grupy Pfleiderer niektórzy interesariusze Atlantik otrzymają od Atlantik istniejące akcje Pfleiderer Grajewo. SVP Global, poprzez fundusze, którymi zarządza lub którym doradza, zamierza kupić 10.494.872 nowych i istniejących akcji i oczekuje, że otrzyma 6.278.024 istniejących akcji od firmy Atlantik w ramach spłaty zobowiązań w naturze. Oczekuje się, że po zakończeniu transakcji SVPGlobal poprzez fundusze, którymi zarządza lub którym doradza, będzie w posiadaniu ok. 25.9% akcji Pfleiderer Grajewo, a Atlantik około 25.3%. Łączną wartość transakcji, włączając w to ofertę prywatną oraz akcje przekazywane przez Atlantik jej wybranym wierzycielom w ramach spłaty w naturze, wynosić będzie ok. 744 mln zł.

 

-Transakcja ta stanowi podstawę przyszłego sukcesu zintegrowanej Grupy Pfleiderer. Wierzymy w przyszłość połączonej firmy i z radością pozostajemy ważnym elementem rozwoju Pfleiderera - powiedział Michael Keppel, dyrektor zarządzający Atlantik 

 

-Od momentu naszej inwestycji kierownictwo Grupy Pfleiderer skutecznie repozycjonuje Grupę i uwalnia dalszy potencjał poprzez integrowanie Pfleiderer GmbH i Pfleiderer Grajewo, co przynosi już efekty w synergiach wzrostu. Będziemy dalej wspierać rozwój firmy - powiedział Victor Khosla, założyciel i CIO SVPGlobal.

 

Spółka zamierza wykorzystać środki z oferty publicznej na sfinansowanie nabycia Pfleiderer GmbH oraz na zmniejszenie zadłużenia (ok. 11-12 mln euro wpływów brutto) rozszerzonej Grupy po zakończeniu reorganizacji Grupy Pfleiderer. Zarząd Pfleiderer Grajewo zamierza rekomendować Walnemu Zgromadzeniu Pfleiderer Grajewo SA wypłatę dywidendy za rok obrotowy zakończony 31. grudnia 2015r. w wysokości 1,00 - 1,25 zł za jedną akcję. Zarząd realizuje politykę ukierunkowaną na zwiększenie dywidendy do 70% skonsolidowanego zysku netto Grupy począwszy od wyników Grupy za rok obrotowy 2016, w zależności m.in. od koniunktury.

 

Dobre wyniki Grupy Pfleiderer w trzecim kwartale 2015 wskazują na korzyści z bliższej współpracy między obiema jednostkami. Do końca 2018r. pełna integracja Pfleiderer Grajewo i Pfleiderer GmbH ma przynieść synergie w wysokości do 30 mln euro rocznie.

 

Transakcja zostanie zamknięta po przydzieleniu akcji inwestorom i po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału. Oczekuje się, że nastąpi to w połowie lub do końca stycznia 2016r.

 

Spółka została objęta 180 dniowym okresem ograniczenia zbywalności akcji. Podobnie zobowiązania zaciągnięte zostały przez Atlantik, Pfleiderer Service GmbH oraz niektóre fundusze, którymi zarządza lub którym doradza SVPGlobal.

 

Akcje Pfleiderer Grajewo nadal będą w obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem giełdowym GRJ oraz ISIN PLZPW0000017. Prawa do akcji Pfleiderer Grajewo będą notowowane pod ISIN PLZPW0000041.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA