/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Pierwsza Regionalna Submisja Drewna Cennego RDLP w Radomiu rozstrzygnięta

Lasy Państwowe

Autor: oprac. dja
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2015-12-01


Pierwsza Regionalna Submisja Drewna Cennego RDLP w Radomiu zakończyła się sukcesem leśników. Podczas przetargu, który odbywał się w Nadleśnictwie Włoszczowa, sprzedano niemal 100% oferowanego drewna.

Pierwsza Regionalna Submisja Drewna Cennego RDLP w RadomiuPierwsza Regionalna Submisja Drewna Cennego RDLP w RadomiuFot. Krzysztof Kamiński

Do sprzedaży wystawiono 406 wysokiej jakości kłód drewna olchowego, dębowego, sosnowego, modrzewiowego, jaworowego i jesionowego o łącznej masie 372 m3. Włoszczowska submisja drewna cennego była już dziesiątą w historii nadleśnictwa. Po raz pierwszy do sprzedaży w tej formie przystąpiły inne nadleśnictwa: Daleszyce, Grójec, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Ruda Maleniecka, Starachowice, Staszów, Suchedniów i Zagnańsk.

 

Do przetargu, który odbył się 27. listopada, przystąpiło 16 firm, w tym jedna z Austrii. Oferenci deklarowali chęć zakupu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset sztuk. Największym zainteresowaniem cieszyło się drewno olchowe i dębowe. Trzynastu przedsiębiorcom udało się dokonać zakupu. 

 

Najwyższa oferta za pojedynczy los dotyczyła dębowego pnia o masie 2,5 m3 wystawionego przez Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski. Nabywca zapłacił za niego blisko 7 tys. zł (2820 zł/m3). 

 

Oprócz dębu, wysokie ceny osiągnęły też najlepsze kłody olchowe (1001 zł), sosnowe (950 zł), modrzewiowe (808 zł) czy jaworowe (703 zł). Średnia cena za m3 sprzedanego drewna wyniosła 1015 zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz