/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRODUKCJA MEBLI

Nowoczesne okucia meblowe przyspieszają produkcję

Autor:
Źródło: PR EXPERT
Data: 2015-11-30


Jak przyspieszyć proces produkcji mebli, nie obniżając ich jakości? Jeszcze w tym roku wartość polskiego rynku wyposażenia wnętrz ma urosnąć do 13,2 mld zł. „Ugryźć” kawałek tego tortu pomogą okucia do beznarzędziowego montażu.

Nowoczesne okucia meblowe przyspieszają produkcjęNowoczesne okucia meblowe przyspieszają produkcjęFot. Häfele

Wartość detalicznego rynku wyposażenia wnętrz w Polsce sukcesywnie rośnie po spadku zanotowanym w 2013r. - z raportu firmy PMR wynika, że w tym roku ma urosnąć do 13,2 mld zł. Rosnący rynek wymusza większą konkurencyjność, a przewagę można uzyskać szybkością realizacji zamówień. Nie dziwi więc, że na popularności zyskuje szybszy i łatwiejszy montaż beznarzędziowy, który pozwala na skrócenie czasu pracy bez obawy o spadek jakości produktu. Odpowiedzią na te potrzeby są m.in. okucia meblowe. - Okucia do montażu beznarzędziowego dedykowane produkcji rzemieślniczej i przemysłowej, pozwalają skrócić czas realizacji zamówienia. Jednocześnie pozwalają zachować najwyższy standard mebli. Większa efektywność produkcji nie odbywa się więc kosztem jakości – mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele.

 

Z uwagi na taki charakter rynku meblarskiego dobre okucia mają coraz większe znaczenie również w kwestii zarządzania produkcją. Producenci mebli zwracają uwagę nie tylko na wysoką jakość wykorzystywanych komponentów, ale także na to, by ułatwiały im pracę. Osadzanie okuć, które wymagają wykorzystania dodatkowych narzędzi i większej liczby czynności wpływa negatywnie na optymalizację procesu produkcji. Czego efektem będzie dłuższy czas realizacji (więcej pracowników zaangażowanych w jedno zamówienie).

 

Instalacja nowoczesnych złącz meblowych wymaga minimalnego wysiłku – czasami wystarczy wykonać manualnie obrót o 90°, by uzyskać np. trwałe połączenie półki z korpusem. Instalacja tego typu okuć jest prosta, może być łatwo wykonana typowymi narzędziami (np. wkrętakiem, przy użyciu którego trzeba wykonać zaledwie jeden ruch), a czasami nawet bez ich użycia, co ogranicza czas montażu. -Meble szybciej trafiają do klienta, co przekłada się na jego poziom satysfakcji z usługi i pozwala na realizację większej ilości zamówień – mówi Jakub Malinowski. 

  

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz