/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
ELEKTRONARZĘDZIA

Hitachi przejmuje Metabo

Autor: oprac. dja
Źródło: Metabo
Data: 2015-11-23


Japoński producent elektronarzędzi Hitachi Koki przejmuje 100% udziałów w spółce Metabo AG. Według zapowiedzi niemiecka marka nie zniknie z rynku.

Hitachi przejmuje MetaboHitachi przejmuje MetaboFot. Metabo

Metabo jest producentem wysokiej jakości elektronarzędzi dla profesjonalnych zastosowań. Metabo posiada mocną pozycję przede wszystkim w branży obróbki metalu oraz w branży remontowo-budowlanej. Szczególnym uznaniem wśród użytkowników cieszą się produkowane przez firmę szlifierki. 

 

Firma posiada biura sprzedaży w 25 krajach i wysoki udział w rynku elektronarzędzi szczególnie w Niemczech i krajach europejskich. Spółka zatrudnia zatrudnia ok. 1800 pracowników, a jej obroty w ubiegłym roku osiągnęły poziom 374 mln euro. 80% sprzedaży generowane jest przez rynki eksportowe. 80% kapitału Metabo jest własnością Power Tool Invest BV z siedzibą w Schiphol, Holandia (właścicielem PTI jest fundusz inwestycyjny Chequers Capital XVI FCPR and Equity Finance S.A.). 10% akcji kontrolują rodziny założycieli firmy, a kolejne 10%  prezes i pracownicy spółki. Jeśli na transakcje zgodzi się Urząd Antymnonopolowy, Hitachi stanie się właścicielem 100% akcji Metabo.

 

-W ostatnich miesiącach prowadziliśmy rozmowy z wieloma prestiżowymi firmami, ale czuliśmy, że żadna z innych ofert nie dawała tak dużych możliwości korzystnego połaczenia obu światów - mówi Horst W. Garbrecht, prezes zarządu Metabo AG. -Naszym zdaniem, Metabo świetnie do nas pasuje, ponieważ obie firmy uzupełniają się doskonale na różnego rodzaju sposoby - wyjaśnia Osami Maehara, dyrektor generalny Hitachi Koki. -Uważamy, że jest to rodzaj małżeństwa. Naszym celem jest wyraźny wzrost w Europie i nabycie Metabo jest duzym krokiem do jego osiągnięcia - dodaje.

 

Hitachi nie planuje zwolnień wśród pracowników i kadry zarządzającej Metabo AG. -Mamy wielki szacunek dla wybitnych wyników zespołu Metabo osiągniętych w ostatnich latach. Dlatego też nie tylko zachowamy Metabo jako odrębną markę, ale także jako działalność w formie odrębnej spółki w ramach naszej grupy i zapewnimy jej niezbędną niezależność, aby mogła kontynuować ten sukces w przyszłości - mówi Maehara. 

 

Korzyści jakie da połączenie tak dużych organizacji poszukiwane będą w typowych segmentach działalności, dla których dobre efekty daje ekonomia skali: zamówieniach u dostawców, obecności na rynku, ściśle zintegrowanej sieci logistyki i sprzedaży oraz znacznych zasobów badawczych i rozwojowych. Jednocześnie Metabo chce utrzymać atuty mniejszej firmy: elastyczność, krótki czas reakcji i szybkie podejmowania decyzji, śmiałość i wysokie tempo wdrażanych innowacji. 

 

Kluczowym dla przyszłości obu firm ma być segment narzędzi bezprzewodowych, które zdaniem zarówno Hitachi jak i Metabo są przyszłością rynku elektronarzędzi. Hitachi oferuje bogaty program produktów bezprzewodowych i silną platformę akumulatorów 18-woltowych oraz wysokiej jakości systemy silników w technologii bezszczotkowej. Z kolei firma Metabo zdobyła silną pozycję lidera technologicznego w europejskim sektorze narzędzi akumulatorowych dzięki światowym nowościom, takim jak na przykład niezwykle wydajna technologia LiHD.

Hitachi Koki Co. Ltd. z siedziba w Tokio (Japonia) w 2014r. zatrudniało ok. 5000 pracowników w oddziałach na całym świecie i osiągnęła przychody w wysokości ponad 1 mld euro. Hitachi to jedna z najbardziej uznanych marek elektronarzędzi na świecie. Jest jednym z liderów rynku japońskiego i ma dobra pozycję rynkową w regionie Azji i Pacyfiku. Posiada też duży potencjał wzrostu sprzedaży w USA poprzez wykorzystanie kanałów sprzedaży w sieciach marketów DIY. M.in/ latem tego roku Hitachi i amerykańska sieć hipermarketów budowlanych Lowe's ogłosiły umowę partnerską, w ramach której Lowes będzie oferował elektronarzędzia Hitachi w swoich sklepach. Największym uznaniem wśród produktów Hitachi cieszą się narzędzia pneumatyczne i gwoździarki oraz innowacyjna paleta narzędzi do prac outdoorowych (np. w ogrodzie).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA