/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Chiński "Długi marsz do jakości"

ITTO

Autor: oprac. dja
Źródło: ITTO
Data: 2015-11-17


Chiny są największym na świecie producentem producentem wyrobów z drewna oraz ich eksporterem. Mimo to, branża boryka się z problemami, których rozwiązaniem ma być nowy program chińskiego rządu.

Chiński rząd chce poprawić wizerunek przemysłu drzewnegoChiński rząd chce poprawić wizerunek przemysłu drzewnegoFot. D.Jabłoński

W 2014r. w sektorze przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i handlem wyrobów z drewna działało się ponad 50 tys. zatrudniających 10 mln pracowników. Zużycie drewna generowane przez te firmy przekracza 520 mln m3, a wygenerowane przychody przekroczyły 156,7 mld USD z czego 75,9 mld USD stanowił eksport.

 

Pomimo tego branża zmaga się ze słabym wizerunkiem wywołanym skandalami związanymi z niską jakością wyrobów. Jednym z takich wydarzeń była głośna w ubiegłym roku w Kanadzie sprawa chińskich paneli podłogowych, w których stwierdzono emisję kancerogennego formaldehydu przekraczającą o ponad 350% dopuszczalne w tym kraju normy. Remedium na tę sytuację ma być nowy program rządowy noszący nazwę "Długi marsz do jakości", który ma na celu pomóc przedsiębiorstwom poprawić jakość ich wyrobów oraz wzmocnić ochronę praw konsumentów.

 

Podczas konferencji prasowej otwierającej kampanię, która odbyła się w ubiegłym miesiącu, poinformowano, że w pierwszej kolejności przeprowadzone zostanie analiza mająca na celu ustalenia bieżącej sytuacji w sektorach produkcji płyt drewnopochodnych i paneli podłogowych, identyfikacji wiodących na rynku przedsiębiorstw oraz renomowanych marek. Z drugiej strony postępowanie ujawnić ma, które z przedsiębiorstw niszczą reputację branży.

 

W działania zaangażowana zostanie grupa niezależnych ekspertów włącznie z przedstawicielami mediów, którzy m.in. składać będą niezapowiedziane wizyty w fabrykach i hurtowniach płyt drewnopochodnych i paneli podłogowych. 

 

Raport z badania zostanie przedstawiony podczas II Światowego Kongresu Płyt Drewnopochodnych. W tym samym czasie wyniki dochodzenia zostaną zaprezentowane chińskiemu Generalnemu Urzędowi ds. Kontroli Jakości, Inspekcji i Kwarantanny, Ministerstwu Przemysłu i Handlu, Chińskiemu Stowarzyszeniu Konsumentów oraz innym zainteresowanym stronom.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz