/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Forte: 57 mln dotacji dla fabryki płyt drewnopochodnych

Forte

Autor: oprac.dja
Źródło: Forte
Data: 2015-11-16


Tanne Sp. z o. o. z siedzibą w Suwałkach, podmiot zależny od Fabryk Mebli Forte SA, podpisała z Ministrem Gospodarki umowę na dofinansowanie budowy fabryki płyt drewnopochodnych.

Forte: 57 mln dotacji dla fabryki płyt drewnopochodnychForte: 57 mln dotacji dla fabryki płyt drewnopochodnychFot. arch. Drewno.pl

Na podstawie zawartej 16. listopada umowy, Minister Gospodarki udzieli spółce Tanne w latach 2017-2020 wsparcia w formie dotacji celowej z tytułu utworzenia nowych miejsc pracy oraz dofinansowania kosztów realizacji inwestycji w maksymalnej kwocie ponad 57,098 mln zł.

 

Wsparcie finansowe przyznane zostało w związku z realizacją zaplanowanej na lata 2016-2019 budowy zakładu produkcji płyt drewnopochodnych i mebli w Suwałkach. W umowie Tanne zobowiazało sie do przeprowadzenia inwestycji, której koszty kwalifikowane wyliczone zostały na 589,600 mln zł. Do 31. grudnia 2019 roku powinno też zostać utworzone 910 nowych miejsc pracy.

 

Spółka będzie również zobowiązana do prowadzenia działalności gospodarczej objętej wsparciem, a także utrzymania ww. poziomu zatrudnienia przez okres co najmniej 5 lat, licząc od dnia zakończania inwestycji. W przypadku niespełnienia ww. warunków spólka Tanne zobowiązana będzie do zwrotu otrzymanej dotacji, na zasadach określonych w umowie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz