DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nie każdego stać na nowe maszyny

DREWNO.PL

Autor: Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska
Źródło: DREWNO.PL
Data: 2002-04-22


10 maja b.r. firma Bogdan Schulz organizuje pierwszą w kraju aukcję maszyn do obróbki drewna. Z Izabelą Nowicką - Dyrektorem Handlowym firmy Bogdan Schulz sp. z o.o. rozmawiała Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska.

KAJ: Proszę opowiedzieć o Państwa firmie.
I.Nowicka: Firma Bogdan Schulz sp. z o.o. powstała w 1989r. Od samego początku zajmowaliśmy się sprzedażą maszyn. Przez kilka lat prowadziliśmy działalność na terenie Mińska. W tym czasie w Polsce nastąpił rozwój przemysłu i wzrosło zapotrzebowanie na maszyny do obróbki drewna. Od 1997 r prężnie działamy na rynku krajowym. Firma zatrudnia 26 osób (biuro, obsługa, mechanicy). Mamy szerokie kontakty z Niemcami oraz z krajami byłego Związku Radzieckiego.

Jakie maszyny oferujecie swoim klientom?
Maszyny sprowadzane są z całego świata. W sprzedaży jest ok. 600 pozycji, są to urządzenia nowe jak i używane, skupowane od firm wyprzedających swój sprzęt. Oferujemy w większości maszyny do obróbki drewna, takie jak: strugarki, wyrówniarki, frezarki, grubościówki, pilarki itd., ale także linie do produkcji okien, linie do produkcji parkietu itp.

Kto zaopatruje się u Państwa?
Mamy wielu stałych klientów, z którymi jesteśmy w ciągłym kontakcie. Kupują u nas duże firmy, jak i małe zakłady produkcyjne. Nie każdego stać na nowe, drogie maszyny, my oferujemy dobry sprzęt po konkurencyjnej cenie.

Czy prowadzicie serwis zakupionych u Was maszyn?
Tak, oczywiście. Prowadzimy serwis maszyn, a nasi mechanicy są zawsze do dyspozycji klientów.

Proszę opowiedzieć o planowanej aukcji maszyn.
Dotychczas organizowaliśmy, co kilka miesięcy, wewnętrzne wystawy. Można było na nich obejrzeć maszyny, uruchomić je, wynegocjować ceny. 10 maja br. organizujemy pierwszą w Polsce aukcję maszyn do obróbki drewna w nowo otwartym magazynie firmowym w Wiosce k./Rakoniewic. Już w tej chwili obserwujemy duże zainteresowanie ze strony klientów, zarówno z Polski, jak i z Rosji oraz Białorusi. Najczęściej pytają o strugarki czterostronne, okleiniarki, linie do produkcji okien. Mamy nadzieję, że pomysł ten się powiedzie i aukcje takie będziemy urządzać kilka razy w ciągu roku. Informacji o aukcji udzielać będziemy również podczas trwania targów DRAMA na naszym stoisku wystawowym: namiot Bogdan Schulz sp. z o.o., pomiędzy pawilonem 5 i 9, w sektorze XII. W czasie trwania targów zapewniamy bezpłatny dojazd autobusem do Wioski i powrót do Poznania. Serdecznie zapraszamy.

Dziękuję za rozmowę.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz