/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK TARCICY

JAF przejmuje Skanditrä

Skanditrä

Autor: oprac.dja
Źródło: Skanditrä
Data: 2015-11-08


Austriacka grupa JAF chce jeszcze w tym roku sfinalizować przejęcie szwedzkiej firmy handlowej Skanditrä.

Konsolidacja na europejskim rynku półfabrykatów do produkcji podłóg drewnianychKonsolidacja na europejskim rynku półfabrykatów do produkcji podłóg drewnianychFot. D.Jabłoński

Zgodę na przejęcie musi wydać jeszcze urząd ochrony konkurencji w Rumunii, gdzie obie spółki działają bardzo aktywnie.

Skanditrä AB to założone w 1941r. przedsiębiorstwo specjalizujące się w handlu półfabrykatami z tarcicy liściastej przeznaczonymi przede wszystkim dla producentów podłóg z drewna. Od 1987r. spółka posiada w Sopron na Węgrzech magazyn o powierzchni 25 tys. m2 wyposażony w 17 komór suszarniczych. Dzięki korzystnemu położeniu magazyn ten może obsługiwać dostawy nie tylko z Węgier, ale również Austrii Słowacji czy krajów bałkańskich.

 

JAF to największy austriacki dystrybutorem drewna i materiałów drzewnych, jeden z liderów europejskiego rynku, który posiada 53 oddziały w 16 krajach. Firma powstała w 1948r. i dziś zatrudnia ok. 2200 pracowników.

 

Obie firmy są również obecne w Polsce. JAF Polska posiada siedzibę magazyn w Gądkach pod Poznaniem oraz biuro w Warszawie. Skanditrä od wielu lat skupuje półfabrykaty od polskich tartaków, posiada przedstawicielstwo handlowe w Warszawie..

 

Dzięki przejęciu Skanditrä, JAF zamierza aktywnie rozszerzyć swoją działalność na rynku półfabrykatów liściastych przeznaczonych do produkcji wyrobów podłogowych. W tym celu spółka w lipcu br. przejęła też znajdujący się w upadłości tartak przecierający drewno liściaste w Dolnej Austrii. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz