/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Sukces studentów WTD SGGW

WTD SGGW

Autor: oprac red.
Źródło: WTD SGGW
Data: 2015-11-03


Na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie od ponad dwóch lat działa Koło Naukowe Obrabiarek CNC, które skupia zarówno pasjonatów drewna jak i nowinek technologicznych z zakresu obróbki CNC. Mijający rok był niezwykle udany dla Koła, które w maju otrzymało nagrodę w konkursie First Annual LulzBot Education Giveaway dla młodych konstruktorów.

Adwenczer - obrabiarka CNC wykonana ze sklejkiAdwenczer - obrabiarka CNC wykonana ze sklejkiFot. Koło Naukowe Obrabiarek CNC

Konkurs zorganizował producent drukarek 3D, który w połaczeniu z Targami Nauki organizowanymi przez Biały Dom (USA), postanowił uruchomić program wspierania nauczycieli rozdając dwadzieścia drukarek 3D LulzBot Mini.

Do uczestnictwa w programie mogły zgłaszać się wszelkie akredytowane szkoły, uczelnie, uniwersytety lub biblioteki. Dodatkowo uczestnik musiał:

  • posiadać własną przestrzeń z dostępem do komputera, będącą pod opieką nauczyciela,
  • zaproponować jak można zintegrować drukarkę LulzBot z programem nauczania, zajęciami lub projektami,
  • zachęcać do korzystania z oprogramowania OpenSource i rozwiązań OpenHardware.

 

Koło Naukowe Obrabiarek CNC zaprezentowało swoją stronę internetową, na której opisywane są projekty studentów oraz dokumentowany jest proces ich realizacji. Projekt został wybrany jako jeden z dwudziestu nagrodzonych spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu organizacji. 

 

Wśród projektów zrealizowanych przez znajduje się m.in. Adwenczer - obrabiarka CNC wykonana ze sklejki. Pracami studentów WTD SGGW interesują się szkoły średnie oraz małe przedsiębiorstwa, które mogłyby wykorzystywać zaprojektowane urządzenia do produkcji.

 

Dzięki sukcesowi studenci skupieni w KNOCNC wraz ze swoim opiekunem dr inż. Piotrem Podziewskim zostali zaproszeni 28. października na XIV Spotkanie Użytkowników SOLIDWORKS, które odbyło się na PGE Narodowym w Warszawie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz