/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

II Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Drewnie

WTD SGGW

Autor: oprac.dja
Źródło: WTD SGGW
Data: 2015-11-02


Dużymi krokami zbliża się pierwszy etap II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Drewnie oraganizowanego przez Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu drzewnym, leśnym i ochrony środowiska z terenu całej Polski,a jego głównym celem jest popularyzowanie wśród młodzieży profilowanych szkół ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu szeroko rozumianej technologii drewna.

II Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o DrewnieII Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o DrewnieFot. WTD SGGW

Konkurs ma charakter ogólnopolski i składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich, eliminacje szkolne, będą przeprowadzone w szkołach przez Szkolne Komisje Konkursowe w dniu 23. listopada 2015r. Drugi etap odbędzie się na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie w marcu 2016r.

 

Zagadnienia tematyczne konkursu obejmują: 

  • naukę o drewnie i tworzywach drzewnych,
  • praktyczne rozwiązania z zakresu technologii drewna,
  • konstrukcje i budownictwo drewniane,
  • zastosowanie materiałów drzewnych i drewnopodobnych w meblarstwie,
  • techniki zdobnicze mebli, w tym intarsja i inkrustacja.

 

W Konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o profilu drzewnym, leśnym i ochrony środowiska z terenu całej Polski, dających możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości, kształcących w następujących zawodach: technik leśnik, technik technologii drewna, technik ochrony środowiska.

 

Konkurs jest nie tylko doskonałą okazją do wykazania się kreatywnością i wiedzą zarówno teoretyczną, jak i praktyczną zdobywaną w szkole, ale także do uzyskania cennych nagród. Główną nagrodą dla trzech laureatów Konkursu jest zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na kierunki studiów oferowane przez Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie (Technologia Drewna, Meblarstwo).  

 

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu technologii drewna oraz kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy dotyczącej rozwiązań technologii drewna, a także wykorzystania materiałów drzewnych i drewnopochodnych w meblarstwie. Organizatorzy konkursu uważają równiez, że to doskonała forma promowania najlepszych uczniów oraz szkół w środowisku oświatowym.

Kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy dotyczącej rozwiązań technologii drewna, a także wykorzystania materiałów drzewnych i drewnopochodnych w meblarstwie.

 indeksu Szkoły Głównej Gospodarstw Wiejskiego w Warszawie na kierunkach prowadzonych na Wydziale Technologii Drewna. Laureat dokonuje wyboru kierunku studiów.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie http://wtd.sggw.pl/Content/konkurs-wiedzy-o-drewnie-2-edyc.html


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA