/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Forte: List intencyjny w sprawie zakupu spółki Eurowiór

Forte

Autor: oprac red.
Źródło: Forte
Data: 2015-10-29


Fabryki Mebli Forte poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie przejęcia spółki Eurowiór. Transakcja związana jest planowaną budową fabryki płyt drewnopochodnych.

Forte: List intencyjny w sprawie zakupu spółki EurowiórForte: List intencyjny w sprawie zakupu spółki EurowiórFot. D.Jabłoński

Ujawnienie informacji o toczących się od lipca negocjacjach z właścicielem spółki - GWW Ladziński Cmoch i Wspólnicy Spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, dotyczy przejęcia 100% udziałów w Eurowiór sp. z o.o.

Jak poinformowały FM Forte, strony zawarły w sprawie transakcji list intencyjny, którego warunkiem spełniającym jest otrzymanie przez Eurowiór pozytywnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach związanych z realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie fabryki płyt wiórowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną na terenie Oddziału FABRYK MEBLI  FORTE  S.A. w Suwałkach przy ul. Północnej oraz decyzji o warunkach zabudowy dla tej inwestycji.

 

Spółka Eurowiór wystąpiła w lipcu br. do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji. We wrześniu dyrektor RDOŚ zawiesił postępowanie w tej sprawie do czasu przedłożenie przez spółkę raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

 

W ubiegłym tygodniu Forte poinformowało o uzyskaniu przez podmiot zależny - Tanne sp. z o.o. pozytywnej rekomendacji PAIiIZ w zakresie wsparcia planowanej inwestycji z budżetu państwa kwotą ok. 57,1 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz