/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TRAKI TAŚMOWE

25 lat w Europie firmy Wood-Mizer

Autor: Kamil Jabłoński
Źródło:
Data: 2015-10-28


Wood-Mizer Industries to dynamiczna i nowoczesna firma obsługująca rynki Europy, Azji oraz Afryki. Specjalizuje się w produkcji maszyn i narzędzi do przetarcia surowca drzewnego. W zlokalizowanej w Kole fabryce firma zatrudnia 300 osób. W ciągu ponad 25 lat działalności Wood-Mizer wyprodukował ponad 40 000 traków.

Pierwszy wspólny produkt Laskowski i Tekulve – trak LT30 Pierwszy wspólny produkt Laskowski i Tekulve – trak LT30 Fot. Wood-Mizer

Jak to się stało, że amerykańska firma zawitała do Europy?

Geneza europejskiego oddziału Wood-Mizer związana jest z wielkimi huraganami, które nawiedziły kontynent europejski. W 1987 roku wiatry powaliły na ziemię ponad milion drzew w północno-wschodniej Francji, Wielkiej Brytanii oraz południowo-zachodniej Skandynawii. Zamówienia z Wielkiej Brytanii i Norwegii na traki przewoźne zalały fabrykę maszyn w Indianapolis w USA. To spowodowało duży wzrost popularności przewoźnych traków w całej Europie.

W latach 1989-1990 roku sprzedaż w Europie osiągnęła bardzo szybki wzrost i wtedy zdecydowano utworzyć Europejski Oddział Wood-Mizer. W początkowym okresie traki sprowadzano zmontowane ze Stanów Zjednoczonych, jednak sprzedaż na rynku europejskim gwałtownie rosła i od 1992 roku rozpoczęto przenosić część produkcji do Koła. W latach 1994-1995 powstała nowoczesna fabryka przystosowana do montażu maszyn i produkcji podzespołów. Rozpoczęto przenoszenie coraz więcej czynności produkcyjnych z fabryki w Stanach Zjednoczonych do Polski.

Krzysztof Kropidłowski Dyrektor HandlowyKrzysztof Kropidłowski Dyrektor HandlowyFot. Wood-Mizer

Największym wyzwaniem w ciągu tych 25 lat było stworzenie fundamentów firmy na tyle mocnych, aby firma mogła funkcjonować jak najlepiej, jak najdłużej i jak najefektywniej. Było to związane głównie z doborem ludzi zarówno w strukturach wewnątrz firmy oraz poza nią, w sieci naszych przedstawicieli i agentów. Dowodem, że nam się to udało jest obecna pozycja rynkowa firmy oraz fakt jak wygląda Wood-Mizer w dniu dzisiejszym - mówi Krzysztof Kropidłowski Dyrektor Handlowy - Firma to ludzie którzy ją tworzą, stąd Wood-Mizer bardzo mocno stawia na pracowników, dba o nich i zapewnia im bardzo komfortowe warunki zatrudnienia. Atmosfera pracy to bodziec motywacyjny sam w sobie, wielokrotnie podnoszony przez naszych pracowników. Tworząc pozytywną aurę do pracy zapewniamy satysfakcję z jej wykonywania i mamy efekt w postaci zwrotnej. Śmiejemy się często, iż ludzie pracujący dla Wood-Mizer’a są zarażeni chorobą pracowitości i oddania firmie, co nazywane potocznie jest od koloru naszych maszyn „pomarańczową krwią”.

Hala produkcyjna w KoleHala produkcyjna w KoleFot. Wood-Mizer

W 2014 roku została oddana do użytku nowa hala produkcyjna, o czym pisaliśmy w artykule

UROCZYSTE OTWARCIE NOWEJ HALI PRODUKCYJNEJ WOOD-MIZER INDUSTRIES

Jak ocenia Pan tą inwestycję po niespełna dwóch latach? Jak wpłynęła ona na moce produkcyjne zakładu w Kole?

Bardzo pozytywnie - pozwala nam się rozwijać i realizować strategiczne cele. Staliśmy się jeszcze bardziej niezależni i uzyskując dodatkową powierzchnię produkcyjną mogliśmy przenieść część zleceń zewnętrznych na własną produkcję. Skorzystaliśmy także od strony magazynowej i możemy teraz pozwolić sobie na utrzymywanie stanów magazynowych szerszej gamy produktów, takich jak chociażby brzeszczoty.

Czy planują Państwo nowe inwestycje?

Jeżeli chodzi o budynki to na przyszły rok nie ma takich planów. Posiadane zasoby infrastrukturalne są wystarczające. Oczywiście cały czas inwestujemy i modernizujemy nasz park maszynowy.

Jak kryzys światowy wpłynął na firmę?

Funkcjonujemy w tym samym otoczeniu biznesowym jak inne firmy, więc kryzys doświadczył również Wood-Mizer. Uważam jednak, że potrafiliśmy dobrze go przetrwać i stać się jeszcze silniejsi i mądrzejsi w przypadku gdyby miał się kiedykolwiek powtórzyć, czego oczywiście nie życzę nikomu, wiedząc co on za sobą niesie. Na pewno jest inaczej, żeby nie powiedzieć, że trudniej. Sytuacja geopolityczna rzutuje na gospodarki wielu krajów i to zarówno naszego rejonu świata, np. Ukraina i Rosja, jak i stron bardzo nam odległych chociażby w Afryce, gdzie Wood-Mizer jest bardzo mocno posadowiony. Stanowi to nie lada wyzwanie, aby w tej nowej rzeczywistości się odnaleźć i sprostać nowym wymaganiom rynkowym.

Co dostaje osoba zakupująca maszyny Wood-Mizer?

Wszystko to z czym utożsamia się marka Wood-Mizer to jakość, doświadczenie, serwis, doradztwo, pewność i bezpieczeństwo. Podstawą odbioru urządzenia od samego początku istnienia firmy w Polsce są szkolenia dla klientów. Ten sam system jest również stosowany we wszystkich innych miejscach na świecie, gdzie są dostępne maszyny Wood-Mizer.

Czy w związku z jubileuszem planowane są promocje dla nowych i obecnych klientów?

Przygotowaliśmy specjalną promocję na trak LT40 z wyposażeniem dodatkowym. Dostępnych jest tylko 25 sztuk takich maszyn na całą Europę. Liczba dostępnych maszyn cały czas zmniejsza się, co można zaobserwować na umieszczonym na stronie internetowej http://www.woodmizer.pl specjalnym liczniku informującym o dostępnej ilości maszyn w promocji. Oferta jakiej jeszcze nigdy w Wood-Mizer nie było!

Trak taśmowy Wood-Mizer LT40 szczegółowo jest opisany w katalogu maszyn drewno.pl oraz na stronie producenta.

W niezwykłej ofercie cenowej trak z serii LT40 w wersji elektrycznej.

Specyfikacja techniczna w/w traka obejmuje:

  • maszynę wyposażoną w silnik elektryczny o mocy 11kW
  • system hydrauliczny AH3 (3 oporki boczne, docisk, obracak, 2 rolki poziomowania, załadunek)
  • urządzenie do ustawiania wysokości cięcia SW-PLC2
  • ramę traka w rozmiarze M.

25 traków w specjalnej cenie na 25-lecie Wood-Mizera w Europie25 traków w specjalnej cenie na 25-lecie Wood-Mizera w EuropieFot. Wood-Mizer


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz