/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DESIGN

WIELKOPOLSKI DOM - design młodych projektantów

Autor: oprac.dja
Źródło: UMWW
Data: 2015-10-27


26. października w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbył się wernisaż wystawy WIELKOPOLSKI DOM. Na wystawie obejrzeć można ponad 30 projektów, głównie mebli, zaprojektowanych przez młodych projektantów w trakcie procesu dydaktycznego w pracowniach PE-P Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w School of Form oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym we współpracy z firmami z regionu.

Wernisaż wystawy Wielkopolski DomWernisaż wystawy Wielkopolski DomFot. D.Jabłoński

Tematem wystawy WIELKOPOLSKI DOM jest wzornictwo przemysłowe wielkopolskich projektantów. Dzięki wieloletniej współpracy uczelni projektowych z przemysłem, powstają innowacyjne produkty i usługi. Młodzi projektanci poznają technologie, natomiast przedsiębiorcy mają okazję do współpracy z najbardziej zdolnymi studentami.

 

WIELKOPOLSKI DOM to z jednej strony inspiracja dla świata biznesu jak współpracować z utalentowanymi projektantami i studentami wielkopolskich uczelni.

Z drugiej, prezentacja nowatorskich projektów. Ekspozycja ma zachęcić odbiorców do wyboru wysokiej jakości rodzimych produktów, które można przetestować na wystawie oraz dowiedzieć się od kuchni jak powstawały i co je wyróżnia na tle konkurencji.

 

W poszczególnych strefach WIELKOPOLSKIEGO DOMU, umownie reprezentujących pomieszczenia mieszkalne, można odnaleźć produkty pokazujące jak dobre wzornictwo poprawia jakość życia i odpowiada na potrzeby użytkowników. Wystawa jest dowodem na to jak kreatywność projektantów i doświadczenie przedsiębiorców przekuwa się w sukces. 

 

Na wystawie znaleźć można m.in. projekty studentów, które zostały wdrożone do produkcji lub opracowane na życzenie firm. Jednym z projektantów wystawiających swoje projekty jest Michał Dunin, ubiegłoroczny absolwent Uniwertytetu Artystycznego, który postawił na budowanie własnej marki. Jak mówi w ciągu tego roku udało mu się wdrożyćdo produkcji jeden ze swoich projektów, a obecnie prowadzi rozmowy w sprawie kolejnych. Zapytany o największe zaskoczenie związane z współpracą z biznesem wskazuje na niski poziom wiedzy przedsiębiorców w zakresie projektowania i znaczenia designu.

 

Czym jest współczesny design? To produkcja rzeczy odpowiadających potrzebom i wyzwaniom stojącym przed współczesnym człowiekiem,  Źródłem inspiracji dla wnętrz przyszłości mogą być wyniki badań naukowych z obszaru m.in. psychologii, antropologii i socjologii oraz nauk technicznych, dzięki którym mogą powstawać produkty, które sprostają wymogom współczesnego użytkownika.  

 

W ramach tzw. Inteligentnych Specjalizacji stanowiących o sile gospodarki w regionie, Wielkopolska postawiła m.in. na wsparcie nauki w obszarze nazwanym  WNĘTRZA PRZYSZŁOŚCI. Specjalizacja ta obejmuje branżę meblarską oraz wyposażenie wnętrz mające w Wielkopolsce silny potencjał wytwórczy, wsparty

doskonałym wzornictwem przemysłowym. W założeniu siła regionu może wynikać z dobrze współpracujących łańcuchów wartości, silnie zakorzenionych w jego potencjale produkcji surowców, komponentów i półproduktów, ale także konkurencyjnych międzynarodowo wyrobów na bazie nowoczesnej i atrakcyjnej oferty. W tę koncepcję wpisuje się design, który staje się wyróżnikiem nie tylko jako zwykłym myśleniem o rzeczach, ale także o tym, jak te rzeczy służą człowiekowi, o sposobach podnoszenia jakości życia i dbałości o zdrowie, promującym nowe rozwiązania i technologie, dając przy tym wartość i jakość nie tylko w sferze produktu, ale również w jego otoczeniu.

 

Wystawa WIELKOPOLSKI DOM jest dostępna dla zwiedzających do piątku 27. listopada 2015r. w godz. 8:00-16:00 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, przy Al. Niepodległości 34 – piętro I.

 

Do pobrania katalog wystawy >>>

WIELKOPOLSKI DOM - design młodych projektantów (Zdjęcia: 10)

Wernisaż wystawy Wielkopolski DomWernisaż wystawy Wielkopolski DomWernisaż wystawy Wielkopolski DomWernisaż wystawy Wielkopolski DomWernisaż wystawy Wielkopolski DomWernisaż wystawy Wielkopolski DomWernisaż wystawy Wielkopolski DomWernisaż wystawy Wielkopolski DomWernisaż wystawy Wielkopolski DomWernisaż wystawy Wielkopolski Dom

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz