/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DREMA 2015

Łóżka z Fabryki Mebli na Żywo przekazane dla domów dziecka

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: oprac. red
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2015-10-24


Pracująca podczas tegorocznych targów DREMA Fabryka Mebli na Żywo produkowała łóżka dziecięce według projektu wyłonionego w konkursie. 25 wyprodukowanych łóżek zostało uroczyście przekazane na rzecz Fundacji Caritas Polska, która dostarczy je najbardziej potrzebującym domom dziecka.

Uroczyste przekazania łóżek fundacji CaritasUroczyste przekazania łóżek fundacji CaritasFot. MTP

Fabryka Mebli na Żywo zajęła w tym roku cały pawilon 4. W tym roku nowością była towarzysząca fabryce przestrzeń edukacyjna, która umożliwiała zapoznanie się z technologiczną stroną procesu produkcji mebli. 

Łóżka dziecięce wyprodukowane według projektu Olgi MarczyńskiejŁóżka dziecięce wyprodukowane według projektu Olgi MarczyńskiejFot. MTP

Już tradycyjnie do produkcji skierowany został projekt wyłoniony w konkursie „Wykreuj Fabrykę Mebli na Żywo”. Tym razem było to jednoosobowe łóżko dziecięce autorstwa Olgi Marczyńskiej, studentki poznańskiego WTD na kierunku Projektowanie mebli. 

Za produkcję mebli odpowiedzialni byli studenci poznańskiego WTDZa produkcję mebli odpowiedzialni byli studenci poznańskiego WTDFot. D.Jabłoński

Za działanie fabryki odpowiadali studenci Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który był partnerem Międzynarodowych Targów Poznańskich przy tym wydarzeniu.

W ostatnim dniu targów cała seria, 25 wyprodukowanych łóżek, została uroczyście przekazana Fundacji Caritas Polska, za pośrednictwem której trafią one do najbardziej potrzebujących placówek.

Fabryka Mebli na Żywo postała dzięki współpracy kilkunastu firm branży drzewnejFabryka Mebli na Żywo postała dzięki współpracy kilkunastu firm branży drzewnejFot. D.Jabłoński

Fabryka Mebli na Żywo została uruchomiona dzięki współpracy z firmami: Agencja AMK, BizeA, Blum, BTS, Egger, Felder, Festool, Homag, Italcolor, Jowat, Klon, Kubi, Nestro, Polpack, Rehau, Relaks, SCM Group, SIA Abrasives, Steblo, TopSolution, które dostarczyły maszyny urządzenia oraz materiały do produkcji mebli. 

Projekt Fabryka Mebli na Żywo odbywa się w ramach Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, które wraz z towarzyszącymi im Międzynarodowymi Targami Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Międzynarodowymi Targami Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB stanowią największe spotkanie specjalistów branży drzewnej oraz producentów mebli w Europie Środkowo-Wschodniej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz