/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Protestu branży drzewnej w Warszawie nie będzie

PIGPD, SPL

Autor: oprac. dja
Źródło: PIGPD, SPL
Data: 2015-10-13


Protest zakładów usług leśnych i tartaków przeciw polityce PGL Lasy Państwowe zaplanowany na 16. października nie odbędzie się.

2. października przed kancelarią premiera protestowało prawie 3 tys. pracowników zakładów usług leśnych2. października przed kancelarią premiera protestowało prawie 3 tys. pracowników zakładów usług leśnychFot. D.Jabłoński

Jak poinformowała Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, po konsultacji z Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Leśnych została podjęta decyzja o odwołaniu protestu ulicznego zaplanowanego na 16. października. Bezpośrednia przyczyna jest zbyt mało zgłoszeń uczestników złożonych przez przedsiębiorstwa reprezentujące przemysł drzewny. Z decyzją zgadza się również Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych, które przeprowadziło 2. października w Warszawie manifestację blisko 3.000 pracowników i przedsiębiorców świadczących usługi na rzecz Lasów Państwowych.

 

Jak podkreślają organizatorzy protestu, główną przyczyną braku deklaracji udziału w manifestacji jest brak wiary, że rząd i władze Lasów Państwowych w obecnym składzie podejmą przed wyborami jakiekolwiek działania. Szereg rozmów z przedstawicielami ministerstw gospodarki i środowiska oraz Lasów Państwowych nie przyniosły żadnych efektów. A jak dowiedzieli się przedsiębiorcy leśni na jednym z takich spotkań - Lasy Państwowe "nie negocjują".

 

Zarówno PIGPD, jak i SPL nie wykluczają wspólnych działań w przyszłości.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz