DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BLATY KUCHENNE

Beton i drewno – dobrana para?

Pfleiderer

Autor:
Źródło: Pfleiderer
Data: 2015-10-13


Inspiracja betonem jest jednym z najmodniejszych trendów we wzornictwie. Oprócz wykorzystania betonu jako wykończenia ścian we wnętrzach industrialnych, obecny jest on również jako źródło inspiracji do tworzenia innych elementów, na przykład blatów kuchennych.

Blat kuchenny Smooth Concrete BrownBlat kuchenny Smooth Concrete BrownFot. Pfleiderer

Dlaczego betonowe dekory są popularne?

Betonowe dekory znajdują zastosowanie przede wszystkim we współczesnych wnętrzach o charakterze industrialnym, naśladujących wygląd loftów przemysłowych. Wnętrza utrzymane w stylu industrialnym cechuje duża przestrzeń, a także minimalna ilość dodatków i surowość materiałów, użytych do wykończenia pomieszczenia. Gama kolorów, stosowanych w tego typu pomieszczeniach jest dość ograniczona, bowiem korzystać można z palety szarości, beżów oraz bieli. Z tego powodu dekory inspirowane betonem cieszą się dużą popularnością, gdyż dzięki nim uzyskać można ciekawy efekt dekoracyjny. Ze względu na bogatą różnorodność wzorów znaleźć można taki dekor, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. 

 

Blat kuchenny Smooth Concrete Brown

Dekor Smooth Concrete Brown, zaprojektowany przez Oskara Ziętę dla firmy Pfleiderer, inspirowany jest powierzchniami betonowymi, jednak wzór jest delikatny i jakby rozmyty, co tworzy charakter subtelności. Świetnie sprawdzi się w zestawieniu z śnieżną bielą lub jej kremowymi odcieniami, a także z jasnymi gatunkami drewna, na przykład brzozą, klonem bądź daglezją. Dekor ten znajdzie zastosowanie w pomieszczeniach, do których wpada mało światło słonecznego, a także w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach. Blaty kuchenne firmy Pfleiderer oprócz ciekawego wzornictwa charakteryzują się również wysoką jakością wykonania oraz dużą odpornością na uszkodzenia czy działanie różnych czynników zewnętrznych. Materiały wykorzystywane do projektowania kuchni muszą być trwałe, odporne na działanie wilgoci czy podwyższonych temperatur, aby dobrze spełniały swoje zadanie. Trwałość, wysoka jakość oraz atrakcyjne i różnorodne dekory to zalety blatów kuchennych firmy Pfleiderer. 

 

Wybór idealnego blatu kuchennego, który nie tylko spełni swoje zadanie w kuchni, lecz będzie ciekawym elementem dekoracyjnym to niełatwy wybór, lecz w bogatej ofercie blatów kuchennych firmy Pfleiderer każdy znajdzie coś dla siebie. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz