/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA i DRZWI

Nowa inwestycja Porta KMI Poland pozwoli zwiekszyć przychody o 100 mln

Newseria

Autor:
Źródło: Newseria
Data: 2015-09-29


Uruchomienie nowej fabryki w Ełku ma zapewnić spółce Porta KMI Poland w ciągu najbliższych 5 lat dodatkowe przychody na poziomie 100 mln złotych. Powstający kosztem 70 mln zł zakład będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce i umożliwi konkurowanie pod względem jakości z zagranicznymi producentami. Firma w najbliższym czasie chce wzmocnić swoją pozycję na rynkach zagranicznych, głównie w Europie Zachodniej, oraz wyjść ze swoimi produktami poza granice Starego Kontynentu.

–Dla spółki w najbliższym czasie najważniejszym wydarzeniem będzie inwestycja w nowy zakład do produkcji drzwi i ościeżnic metalowych – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Jacek Woźniak, dyrektor sprzedaży firmy Porta KMI Poland.

 

Nowy zakład będzie zlokalizowany tuż obok istniejącej fabryki w Ełku. Łączna powierzchnia nowego obiektu wyniesie około 15 tys. mkw., a koszt inwestycji szacowany jest na około 70 mln złotych. Powstający zakład jest niezwykle istotny z punktu widzenia strategii firmy. Pozwoli bowiem na produkcję metalowych skrzydeł i ościeżnic, które mogą konkurować pod względem jakości z międzynarodowymi potentatami.

 

–Jest to jedyna w swoim rodzaju fabryka szyta na miarę naszej firmy. Przez 15 lat produkcji drzwi metalowych wypracowaliśmy sobie własny, autorski model linii produkcyjnej, dzięki czemu ta linia będzie najnowocześniejsza w kraju – zdradza szef sprzedaży Porta KMI Poland.

 

Rozmówca oczekuje, że dzięki nowej linii produkcyjnej sprzedaż w ciągu najbliższych 5 lat zwiększy się o około 100 mln złotych. W 2013 roku spółka osiągnęła łącznie przychody na poziomie 258 mln złotych.

 

–Porta dystrybuuje swoje produkty w Polsce poprzez sieć autoryzowanych dilerów. Łącznie wszystkich punktów dilerskich mamy około stu. Natomiast współpracują z nimi autoryzowane punkty sprzedaży, których jest około tysiąca – informuje Jacek Woźniak.

 

Spółka ponadto sprzedaje swoje produkty poprzez sieć marketów wielkopowierzchniowych. Łącznie wszystkich punktów jest przeszło 1,5 tysiąca. Firma nie rezygnuje także z inwestycji w posiadane zaplecze technologiczne. Park maszynowy jest na bieżąco modernizowany, a procesy produkcyjne ulegają ciągłej optymalizacji.

 

–Firma Porta sprzedaje praktycznie do wszystkich krajów Unii Europejskiej, jednak koncentrowaliśmy się przede wszystkim na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Są to głównie Rumunia, w której mamy zakład produkcyjny oraz centrum logistyczne, Czechy, Słowacja, Węgry oraz Bułgaria – wylicza Woźniak

 

Spółka w najbliższym czasie planuje zwiększyć swoją aktywność eksportową na rynkach Europy Zachodniej. Mowa tu przede wszystkim o Niemczech oraz Austrii. Wśród kontrahentów Porty znajdują się także odleglejsze kraje, jak Nigeria, Paragwaj czy Australia.

 

–Największym zagrożeniem jest protekcjonizm krajów eksportowych, do których chcemy sprzedawać. Rynek drzwi nie jest bowiem jeszcze zharmonizowany z żadnym prawem, a na każdym rynku istnieją bardzo ścisłe regulacje dające pierwszeństwo producentom narodowym – wyjaśnia ekspert.

 

Przedstawiciel spółki Porta KMI Poland tłumaczy, że oprócz wysokich barier wejścia na rynki zagraniczne, problem są także różnice kursowe. Producent w dużą części materiałów zaopatruje się na zachodzie Europy, a tymczasem przychody uzyskiwane są w lokalnej walucie.

Nowa inwestycja Porta KMI Poland pozwoli zwiekszyć przychody o 100 mln (Zdjęcia: 2)

Jacek Woźniak, dyrektor sprzedaży firmy Porta KMI PolandJacek Woźniak, dyrektor sprzedaży firmy Porta KMI Poland

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz