/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRODUKCJA MEBLI

Forte rozważa inwestycję w produkcję płyt drewnopochodnych

Forte

Autor: oprac. dja
Źródło: Forte
Data: 2015-09-28


Zarząd Fabryk Mebli Forte SA, jednego z największych producentów mebli w Polsce, poinformował o planach budowy zakładu produkującego płyty drewnopochodne.

Forte rozważa inwestycję w produkcję płyt drewnopochodnychForte rozważa inwestycję w produkcję płyt drewnopochodnychFot. D.Jabłoński

Zgodne z ogłoszonym komunikatem, projekt inwestycyjny znajduje się na etapie prac studyjnych, w szczególności dotyczących uwarunkowań środowiskowych, surowcowych i finansowych. Decyzja o realizacji inwestycji zostanie podjęta po uzyskaniu pozytywnych wyników analiz oraz przygotowaniu materiałów pozwalających na kompleksową ocenę projektu przez radę nadzorczą spółki.

 

Inwestycja w produkcję jednego z podstawowych surowców wykorzystywanych przy produkcji mebli związana jest z poszukiwaniem oszczędności kosztowych oraz częściowym uniezależnieniem się od zewnętrznych dostawców. Jednym z nich jest firma Pfleiderer, od której Forte kupuje rocznie płyty drewnopochodne o wartości ok. 150 mln zł.

 

Obserwując krajowy rynek, zauważyć można wzrost działań mających na celu integrację pionową faz produkcji meblarskiej. Dotychczas jedynym krajowym producentem mebli, który posiada własną fabrykę płyt drewnopochodnych jest IKEA Industry. Otwarty w 2012r. zakład dał wyraźną wskazówkę co do kierunku rozwoju rynku zarówno innym dużym producentom mebli, jak i firmom zajmującym się wytwarzaniem płyt drewnopochodnych. Przykładem tych ostatnich może być Kronospan, który w Szczecinku tworzy klaster meblarski.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz