/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARGI DREMA 2015

Dwie fabryki będą pracować na żywo podczas targów DREMA

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: oprac. red
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2015-09-28


Na rozpoczynających się 6. października targach DREMA tradycyjnie nie zabraknie dwóch fabryk, które przez cztery targowe dni produkować będą meble.

Łóżko zaprojektowane przez Olgę Marczyńską będzie produkowane przez Fabrykę na ŻywoŁóżko zaprojektowane przez Olgę Marczyńską będzie produkowane przez Fabrykę na ŻywoFot. MTP

Celem tegorocznych fabryk jest spełnianie dziecięcych marzeń. Goście zwiedzający targowe ekspozycje będą mogli obserwować poszczególne etapy produkcji mebli dla dzieci wybranych podczas inicjatywy "MEBEL MARZEŃ 2015" miesięcznika "BIZNES meble.pl" oraz konkursu "Wykreuj Fabrykę Mebli na Żywo 2015" zorganizowanego przez Katedrę Meblarstwa Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod patronatem Dziekana WTD.

 

Fabryka Mebli na Żywo

Pierwszą z fabryk pracujących podczas targów będzie Fabryka Mebli na Żywo, w ramach której w wyprodukowane zostanie łóżko autorstwa Olgi Marczyńskiej, laureatki konkursu "Wykreuj Fabrykę Mebli na Żywo 2015". Partnerem Fabryki Mebli na Żywo jest Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Polska Fabryka Mebli

Polska Fabryka Mebli to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn Urządzeń do Obróbki Drewna DROMA, Międzynarodowe Targi Poznańskie przy współpracy z miesięcznikami "BIZNES meble.pl" i "Kurier Drzewny". 

 

W tym roku będzie to mebel o nazwie "Moja regałoszafa", inspirowany rysunkiem Adama Zulskiego w ramach trendu "Mój bohater”. Autorką projektu jest Agnieszka Barska, studentka wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Moja regałoszafa autorstwa Agnieszki Barskiej będzie produktem Polskiej Fabryki MebliMoja regałoszafa autorstwa Agnieszki Barskiej będzie produktem Polskiej Fabryki MebliFot. MTP

Obie fabryki mebli zlokalizowane będą w Pawilonie 4 i będą im towarzyszyć prezentacja procesu technologicznego produkcji wyposażenia pokoju dziecięcego. Zorganizowane zostaną specjalne przestrzenie edukacyjne, gdzie w formie wykładów zaprezentowane zostaną tematy z zakresu projektowania mebli z wykorzystaniem najnowszych narzędzi informatycznych i nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle meblarskim. W ramach projektu odbędzie się także część zajęć studentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz