/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARGI DREMA

Złote Medale targów DREMA 2015 rozdane

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: oprac. red
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2015-09-14


Podczas odbywających się od 6. do 9. października w Poznaniu Targów DREMA poznać bliżej będzie można produkty nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Złote Medale targów DREMA 2015 rozdaneZłote Medale targów DREMA 2015 rozdane

W tym roku Sąd Konkursowy Złotego Medalu targów Drema pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Jana Żurka wybrał 12 innowacyjnych produktów. Warto pamiętać, że wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne

Wśród laureatów znaleźli się:

Fot. 20-20 Technologies

System 2020 Insight, 20-20 Technologies GMBH, Niemcy
Kompleksowe oprogramowanie opracowane z myślą o branży meblarskiej rozwiązanie do zarządzania procesami, umożliwiające automatyzację i optymalizację procesów sprzedaży i wytwarzania. Poz
wala na masową i opłacalną personalizację produktów poprzez automatyzację i optymalizację procesów zamawiania, modyfikacji i zmian inżynieryjnych i wytwarzania, dzięki czemu wprowadzanie innowacji staje się prostsze, a koszty operacyjne ulegają zmniejszeniu.

Fot. Aspi

Piła tarczowa stopniowana obustronnie, ASPI Sp. z o.o. S.K., Suwałki
W piłach dwustronnie stopniowanych zastosowano innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne m.in.: obustronne zmniejszenie grubości korpusu w strefie cięcia przy zachowaniu odpowiedniej sztywności piły. Pozwala to na zmniejszenie rzazu i uzyskanie większej wydajności materiałowej przy tej samej wysokości cięcia, jak również na zwiększenie posuwu. Zastosowanie pił dwustronnie stopniowanych zmniejsza koszty narzędzi na jednostkę wyprodukowanych wyrobów.
 

Fot. IMA Klessmann

Advantage 400L IMALUX - okleiniarka z laserem, IMA KLESSMANN GmbH Holzbearbeitungssysteme, Niemcy
Zgłaszający: IMA POLSKA Sprzdaż i Serwis Sp. z o.o., Środa Wielkopolska
Advantage IMALUX kompaktowym z modułem laserowym VCSEL opracowanym specjalnie dla IMA przez PHILIPS PHOTONICS. Laser VCSEL nie potrzebuje zarówno komponentów prowadzących, jak i formujących wiązkę, dzięki czemu nie ma strat energii spowodowanych systemami optycznymi, reflektorami itp. Laser VCSEL charakteryzuje się bardzo jednolitym i stabilnym strumieniem energii. Jednocześnie niebezpieczeństwo uszkodzeń materiału przez zbyt wysoką moc punktową jest znikome. Jednostka lasera składa się z wielu małych stref grzewczych, które mogą być aktywowane i sterowane niezależnie od siebie, co umożliwia optymalne i elastyczne dopasowanie charakterystyki termicznej do specyficznych potrzeb klienta i stosowanych przez niego obrzeży. Długość fal modułu laserowego jest optymalna dla popularnych na rynku obrzeży.

Fot. K&K

Wiertarka oraz sposób wiercenia otworów, K&K Katarzyna Brzezińska, Tomaszów Mazowiecki
Zgłoszony produkt to urządzenie przeznaczone do wykonywania otworów i gniazd w elementach mebli. Jego innowacyjność polega na stworzeniu nowego kształtu obudowy. Nowy kształt powoduje to, że niewielkie proste elektronarzędzie uzyskuje funkcję błyskawicznego, a zarazem bardzo dokładnego (grubość kartki papieru) pozycjonowania wiertła względem obrabianego materiału.

Fot. Leitz

System narzędzi profilowych ProfiCut Q Premium, LEITZ GmbH & Co.KG, Austria
Zgłaszający: LEITZ Polska Sp. z o.o., Radomsko
Nowy system głowic Leitz jest optymalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które chcą uzyskać jak najwięcej korzyści ze swojej produkcji. Konstrukcja ProfiCut Q Premium umożliwia poprawę osiągów w zakresie wydajności, ograniczenia kosztów, różnorodności zastosowania, wagi narzędzi i ich obsługi.  Wzrost wydajności związany jest z możliwością zastosowania o 50% większych prędkości skrawania i posuwu, znacznie lepszą jakością obróbki oraz zmniejszeniem czasów przestoju dzięki prostej obsłudze.

Fot. Weinig

Strugarka czterostronna WEINIG POWERMAT 700, MICHAEL WEINIG AG, Niemcy
Nowa generacja strugarek Powermat 700 otwiera szerokie spektrum możliwości obróbki drewna. Urządzenie poosiada zupełnie nową koncepcję obsługi, jak dotąd nie stosowaną w żadnej innej profilarce.

Fot. Seron

Ploter frezujący CNC PROFESSIONAL 2030, 11 kW, ATC, SERON Kołodziejczyk Sp.j., Stalowa Wola
Ploter Frezujący CNC Professional 2030 zbudowany jako multicentrum obróbcze został doposażony m.in.: w głowicę wiertarską i rewolwerowy magazyn narzędzi, agregat kątowy do wiercenia i frezowania od boku oraz płynnie przestawianą piłę tarczową. Ploter jest maszyną wielofunkcyjną ze względu na możliwość zastosowania kilku rodzajów obróbek z wymianą narzędzi. Funkcjonalność Plotera została połączona z dokładną mechaniką i szybkimi silnikami Servo AC z precyzyjną kontrolą położenia.

Fot. Sherwin-Williams Italy

SAYERLACK AFV 2318/00 - dwuskładnikowy wielowarstwowy lakier wodny do drewna, SHERWIN-WILLIAMS ITALY S.R.L. - CON SOCIO UNICO, Włochy
Zgłaszający: Towarzystwo Gospodarcze MEBLOPOL Sp. z o.o., Poznań
Wodny lakier AFV2318/00 to dwuskładnikowy lakier wielowarstwowy, zachowujący naturalny efekt drewna, wyjątkowo wysoko odporny na zarysowanie, zaplamienie, działanie detergentów i zażółcenie. Zastosowanie: na drzwi wewnętrzne, meble, wyposażenie sypialni, pokoje dzienne, jadalnie, kuchnie a nawet łazienki. Zachowuje doskonałe parametry także na jasnych gatunkach drewna, szczególnie trudnych do ochrony przed zażółceniem czy plamami, na ciemnych gatunkach ujawnia się jego doskonała transparentność.
 

Fot. Salvador

Optymalizerka SuperPush 200 Optimus, SALVADOR - Solidea S.r.l. , Włochy
Zgłaszający: Teknika S.A., Warszawa
Maszyna do optymalizacji cięcia poprzecznego drewna, wycinania wad. Do cięcia pojedynczych desek jak i pakietów. Nachylenie stołu ułatwia załadunek oraz utrzymuje pakiet lub pojedynczą deskę przy prowadnicy, co z kolei, wraz z dociskami bocznymi, zapewnia cięcia prostokątne. W tym roku maszyna zostanie zaprezentowana z nowym oprogramowaniem, stworzonym specjalnie dla firmy Salvador. Przy projekcie uwzględniono wymagania klientów. Ułatwiono obsługę programu, zastosowano intuicyjną obsługę za pomocą ikon obrazkowych. Rozbudowano również sekcję statystyk produkcji, dającą możliwość kontroli np. procesu cięcia w różnych okresach czasu, procentowy uzysk z podziałem na dostawców, operatorów itp. 

Fot. Woodinspector

System WOODINSPECTOR WOODBASE, WOODINSPECTOR Sp. z o.o., Lublin
PanSystem WOODINSPECTOR WOODBASE to system wizyjny oraz program magazynowy dla producentów tarcicy. Automatyczny pomiar odkrycia deski, baza ze zdjęciami towaru, łatwe prowadzenie magazynu oraz pomoc w sprzedaży. Mniejsze koszty, wyższa wydajność, łatwiejsza praca, natychmiastowa możliwość sprawdzenia braków oraz stanów magazynowych.

Fot. QSGS Technology

Piły taśmowe Armoth Professional, QSGS Technology Grażyna Klepuszewska
Piły Armoth Professional to piły taśmowe (od 25 do 60 mm) o przedłużonej trwałości, produkowane zgodnie z opatentowaną technologią. Grupę produktową stanowią: piły rozwierane Armoth M38, Armoth M40, Armoth M42, Armoth CTS, które mogą pracować od 4 do 8 godzin bez przerwy, a do 5 ostrzeń nie wymagają rozwierania oraz piły nierozwierane Armoth STE, Armoth HTE, Armoth CTE zapewniające największą wydajność cięcia drewna przy jednoczesnym uzyskaniu najlepszej powierzchni przeciętego materiału

Fot. Hamech

Zestaw spalania hybrydowego (AZSD/PT/1000 i KWH/PT/1000) z redlerem typu RAK, Zakłady Maszynowe Hamech Sp. z o.o., Hajnówka
Redler typu RAK z zestawem spalania hybrydowego (AZSD/PT/1000 i KWH/PT/1000) jest urządzeniem do transportu i spalania mieszaniny kory, trocin, kawałkowego drewna poprodukcyjnego o granulacji: 50mmx30mmx300mm (wilgotność maksymalna 50%, przy czym drewno kawałkowe stanowi maks. 50% zawartości mieszaniny) w celu wytworzenia gorącej wody do celów grzewczych lub technologicznych. Urządzenie zaprojektowano w taki sposób, aby było funkcjonalne, trwałe i bezpieczne w użytkowaniu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz