DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DOMY DREWNIANE

OAS1S – zamieszkać w drzewie

Autor: Marta Wiśniewska
Źródło: OAS1S™ Foundation
Data: 2015-09-14


W ostatnich latach coraz mocniej odbija się echem w różnych dziedzinach życia i twórczości, chęć powrotu człowieka do natury i związku z przyrodą. Na kanwie tej chęci coraz istotniejsze staje się na przykład wprowadzanie do projektów zieleni w postaci kwiatów, krzewów i drzew. Nie tylko dekoratorzy wnętrz posługiwać się zaczęli naturalnymi materiałami - elementy zieleni wprowadzane są coraz częściej do projektów nowych osiedli, przy przebudowach czy rewitalizacji ulic w miastach, a nawet w centrach handlowych. Jednym z najmocniej z tym trendem związanych projektów jest OAS1S™.

Wizualizacja domu OAS1S Wizualizacja domu OAS1S Fot. OAS1S™ Foundation

Domy OAS1S™ są projektowane na bazie drzewa, a osiedla złożone z tych domów mają imitować strukturę lasu, z atrakcyjnymi, zrównoważonymi i ponadczasowymi właściwościami. i OAS1S™ składające się z drewna i liści, zbierają energię i wodę, dostarczają tlen i poddają się recyklingowi. Te w 100% zielone budynki z założenia mają przynosić tak pożądaną i całkowicie wykonalną poprawę komfortu życia na naszej planecie.

Wizualizacja domu OAS1S Wizualizacja domu OAS1S Fot. OAS1S™ FoundationOAS1S ™ tworzy ikony XXI wieku, z bardzo pożądanej i prawdziwej fuzji architektury z naturą. Jest to zarazem innowacyjna odpowiedź na potrzebę zrównoważonej urbanizacji. Koncepcja oparta na zasadzie wygrany-wygrany: ludzie, natura i społeczeństwo, z misją poprawy miejskiej zabudowy.
Ta prosta i zrównoważona architektura, korzysta z dostępnych i sprawdzonych technik, które generują przeciętne koszty. Konstrukcje są prefabrykowane z drewna z recyklingu, z organiczną izolacją wysokiej jakości, „zielone” ściany oraz potrójne szyby izolujące w oknach. Domy wyposażone są w panele słoneczne, kotły, wodne i powietrzne pompy grzewcze oraz systemy filtracji tzw. „szarej wody”. Szara woda to woda ściekowa wytwarzana w czasie domowych procesów takich jak mycie naczyń, kąpiel czy pranie, nadająca się w ograniczonym zakresie do powtórnego wykorzystania.

Wizualizacja domu OAS1S Wizualizacja domu OAS1S Fot. OAS1S™ FoundationMisją Fundacji OAS1S ™ jest poprawa światowej urbanistyki przez OAS1S ™ - pierwszy koncept zielonej architektury. Fundacja licencjonuje i nadzoruje wdrażanie koncepcji a także dogląda lokalne zmiany wprowadzane w niej.
OAS1S ™ ma być otwartym formatem, który opracowywany przez wszystkich zainteresowanych nim, tworzy ziarno gotowe do sadzenia wszędzie.

Wizualizacja domu OAS1S Wizualizacja domu OAS1S Fot. OAS1S™ FoundationTen interesujący projekt ma na pewno szansę na powodzenie, ale na razie raczej w ograniczonym wymiarze. Warto jednak śledzi rozwój takich koncepcji i mieć nadzieję, że zmienią one myślenie ludzi o przestrzeni jaką często wyrywają naturze dla swoich potrzeb.

Więcej na temat projektu na stronie www.oas1s.com

OAS1S – zamieszkać w drzewie (Zdjęcia: 5)

Wizualizacja domu OAS1S Wizualizacja domu OAS1S Wizualizacja domu OAS1S Wizualizacja domu OAS1S Wizualizacja domu OAS1S

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz