/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
USŁUGI LEŚNE

Będzie kolejny protest przedsiębiorców leśnych w Warszawie

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2015-09-11


Przedsiębiorstwa leśne podjęły decyzję o kolejnej manifestacji. Protest odbędzie się 2. października w Warszawie. Ustalenia te nie wpływają na wspólne działania podjęte z Polską Izba Gospodarczą Przemysłu Drzewnego dotyczące protestu przed Kancelarią Rady Ministrów zaplanowane na 16. października.

Na 2. października zaplanowano kolejny protest przedsiębiorców leśnych w WarszawieNa 2. października zaplanowano kolejny protest przedsiębiorców leśnych w WarszawieFot. D.Jabłoński

Organizacja dodatkowego protestu ustalona została 10. września w Gołuchowie podczas Walnego Zebrania Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych.

Decyzja SPL o dodatkowej manifestacji na początku października podjęta została ze względu na docierające do stowarzyszenia nieoficjalne informacje o planach Lasów Państwowych dotyczących przyspieszenia terminu ogłoszenia przetargów na usługi leśne. Przetargi miałyby być ogłoszone jeszcze w pierwszej połowie października, a więc przed datą protestu zaplanowanego na 16. października.

 

Wcześniejsze ogłoszenie przetargów przez Lasy Państwowe sprawi, że niezależnie od wyników protestu i ewentualnego porozumienia, zapisów przyjętych w SIWZ (specyfikacji istotnych warunków zamówienia) nie będzie można już zmienić. Odwołanie przetargu publicznego jest bowiem możliwe wyłącznie w razie wystąpienia jednej z przesłanek wymienionych w art. 93 Prawa Zamówień Publicznych. Katalog tych przesłanek jest zamknięty i nie może być interpretowany rozszerzająco, w związku z czym usługi leśne w 2016r. realizowane byłyby według zasad ustalonych przez Lasy Państwowe i zaprezentowanych przedsiębiorcom na spotkaniu 3. września. Z istotną częścią tych zasad przedsiębiorcy się nie zgadzają.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz