/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRODUKCJA MEBLI

Producent mebli sklepowych inwestuje w Ciechanowie

Autor: oprac red.
Źródło: Norco, UM Ciechanów
Data: 2015-09-09


Norco, producent mebli i wyposażenia wnętrz, realizuje inwestycję w Ciechanowie (Mazowsze) związaną z budową nowej hali produkcyjnej wraz z częścią administracyjną. Inwestycja ma zostać ukończona latem przyszłego roku. Od sierpnia 2016r. w nowym zakładzie pracę ma znaleźć ok. 75 osób.

Halvor Utgard, Marcin Mrozek i Krzysztof Kosiński podczas oficjalnego rozpoczecia inwestycji NorcoHalvor Utgard, Marcin Mrozek i Krzysztof Kosiński podczas oficjalnego rozpoczecia inwestycji NorcoFot. Urząd Miasta Ciechanów

Prace budowlane inwestycji wartej 20 mln zł ruszyły 26. sierpnia br. Pierwsze rozmowy na temat inwestycji Urząd Miasta Ciechanów podjął z firmą Norco w grudniu ubiegłego roku.

 

–Myślimy o nowych miejscach pracy, rozwijaniu się w tym miejscu, Norco to firma, która inwestuje w ludzi – mówi Halvor Utgard, prezes zarządu Norco. – Jest duży progres prac, wszystko idzie bardzo sprawnie. Decyzja o realizacji inwestycji zapadła w styczniu, bardzo szybko przebrnęliśmy przez wszelkie procedury, za co dziękujemy władzom miasta – dodaje Marcin Mrozek, członek zarządu spółki, chwaląc współpracę z Urzędem Miasta. Pierwsze rozmowy dotyczące inwestycji odbyły się w grudniu 2014r.

 

–Ze strony ratusza zrobiliśmy wszystko, żeby te procedury administracyjne, zgodnie z przepisami prawa, skrócić do granic możliwości. Od początku była pełna deklaracja wsparcia dla tej inwestycji. To kolejne miejsca pracy, są one bardzo potrzebne. Firma jest dla urzędu miasta doskonałym partnerem, współpraca przebiega bardzo sprawnie – podkreśla prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

Istniejąca od 1972 r. Norco specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i aranżacji modułowych mebli, w tym drewnianych oraz w technologii łączącej różne materiały, stanowiących wyposażenie sklepów. Działa w Skandynawii, Europie Środkowo-Wschodniej i w Rosji. Posiada biura sprzedaży oraz magazyny i centra dystrybucyjne w Norwegii, a także w Polsce oraz w Rosji. 

 

Historia Norco Group sięga roku 1956, kiedy to Lay Ryste założył KNEKTEN Industrier AS - w tamtym czasie jedną z pierwszych skandynawskich firm oferującą modułowe elementy wyposażenia instalacji sklepowych. Pierwsza siedziba firmy mieściła się w Norwegii, w miejscowości Stranda położonej w pobliżu fiordu Geiranger. W 1972 roku spółka zmieniła właścicieli i przyjęła nazwę Norco AS rozwijając produkcję kolejnych systemów modułowych przeznaczonych dla sklepów. Ewoluujący rynek wyposażenia sklepów przyczynił się do dynamicznego rozwoju Norco AS, które z czasem przekształciło się w Norco Interior AS z siedzibą w Hamar.

 

W 1994 roku firma Norco otworzyła dział produkcji w Polsce w Sońsku pod Ciechanowem. Po kilku latach działalności utworzono tu również dział handlowy.

 

W tej chwili Norco to grupa 4 prężnie działających firm: Norco Interior AS, Norco Sp. z o.o., Norco Rosja i Norco Industiries Sp z o.o., realizujących wymagające projekty dla klientów w Skandynawii, Europie Środkowo-Wschodniej i w Rosji. Posiada biura sprzedaży oraz magazyny i centra dystrybucyjne w Norwegii, a także w Polsce oraz w Rosji. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz