/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Forum Szczecineckiego Klastra Meblowego - Dobry klimat do inwestycji

Kronospan Szczecinek

Autor:
Źródło: Kronospan Szczecinek
Data: 2015-09-07


W związku z rozwojem inicjatywy klastrowej Kronospan rozpoczął przygotowania do forum, poświęconego Szczecineckiemu Klastrowi Meblowemu, które odbędzie się w dniach 23-25. września 2015 roku w hali Hausmesse w Szczecinku.

Szczecinecki Klaster MeblowySzczecinecki Klaster Meblowy

Ostatnie dwa lata były niezwykle pracowitym okresem zarówno dla Kronospan, jak i dla instytucji, które zadeklarowały swój udział w pracach przy utworzeniu klastra. Dokonano m.in. dokładnej analizy rynku drzewnego, która udowodniła, że branża meblarska jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki w Polsce.

 

Kronospan aktywnie poszukuje inwestorów do klastra i prowadzi negocjacje z kilkoma z nich. Dodatkowym działaniem w kierunku ich pozyskania jest organizacja forum. Głównym celem wrześniowego spotkania jest rozwój Szczecineckiego Klastra Meblowego w nowej perspektywie finansowej UE oraz krajowych instrumentów wsparcia. Organizatorzy chcą również przedstawić uczestnikom ideę zamiejscowego wydziału Politechniki Koszalińskiej, który już niebawem powstanie w Szczecinku przy współpracy władz politechniki, miasta, powiatu oraz dzięki mecenatowi Kronospan.

 

23. września w hali Hausmesse zagoszczą przedstawiciele przedsiębiorstw, wchodzących w skład sieci Strefa Płyt. Z myślą o nich przygotowano pakiet szkoleń, mających za zadanie poszerzenie ich wiedzy sprzedażowej oraz technologicznej w branży drzewno - meblarskiej. Uzyskają również informacje na temat dotacji i finansowania dla rozwoju MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw).

 

Na czwartek 24. września zaplanowano prezentacje i panele dyskusyjne. Prym będą wówczas wiedli przedstawiciele kluczowych klastrów polskich, gotowi podzielić się swoim doświadczeniem ze Szczecineckim Klastrem Meblowym, pretendującym w przyszłości do miana Krajowego Klastra Kluczowego.

 

Całość zamknie piątek, 25 września. Spotkają się wówczas przedstawiciele zakładów Kronospan z całego świata. Z myślą o nich zaplanowano indywidualne rozmowy, których celem będzie wyjaśnienie zasad funkcjonowania w klastrze i zachęcenie do zainicjowania podobnych projektów w innych lokalizacjach.

ZOBACZ AKTUALNY PROGRAM FORUM SZCZECINECKIEGO KLASTRA DRZEWNEGO >>>

Oprócz właścicieli i pracowników przedsiębiorstw branży drzewnej i pokrewnych z regionu, Polski i świata, wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele instytucji wsparcia biznesu oraz urzędów i organizacji państwowych, m.in. Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Klastrowej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędu Marszałkowskiego WZP, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Starostwa Powiatu Szczecineckiego, Urzędu Miasta Szczecinek, Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S. A. - Zarządzającej Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Politechniki Koszalińskiej.

 

Forum Szczecineckiego Klastra Meblowego stanowić będzie kontynuację dyskusji, rozpoczętej we wrześniu 2013 roku podczas konferencji, zorganizowanej przez Urząd Miasta Szczecinek i Kronospan. Aktualizacja poruszonych wówczas tematów pozwoli zebranym gościom, w tym przedstawicielom przedsiębiorstw z branży drzewnej i meblarskiej dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonuje klaster oraz jakie korzyści płyną z przystąpienia do niego. Te i inne informacje - dotyczące możliwości finansowania w perspektywie Krajowych Klastrów Kluczowych - zostaną poruszone zarówno w prezentacjach prelegentów, jak i w rozmowach indywidualnych. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz