/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Nie będzie październikowego referendum na temat lasów

Polska Agencja Prasowa, TVN24

Autor: oprac. Adrian Talaśka
Źródło: Polska Agencja Prasowa, TVN24
Data: 2015-09-04


W dzisiejszym (04.09.) głosowaniu, Senat odrzucił inicjatywę referendalną Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że proponowane referendum miało odbyć się w dniu wyborów parlamentarnych, 25. października, a jedno z pytań miało dotyczyć utrzymania dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe (PGL LP).

Senatorowie odrzucili wniosek prezydenta o referendumSenatorowie odrzucili wniosek prezydenta o referendumFot. Michał Józefaciuk, Senat RP

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w głosowaniu wzięło udział 90 senatorów. Przeciw opowiedziało się 53 senatorów (członkowie PO oraz senatorowie z PSL - Andżelika Możdżanowska i Józef Zając i dwaj senatorowie niezależni: Marek Borowski i Włodzimierz Cimoszewicz. Za przyjęciem wniosku prezydenta głosowało 35 senatorów, głównie z PiS, natomiast dwaj senatorowie PO - Tadeusz Arłukowicz i Aleksander Pociej - wstrzymali się od głosu.

Szefowa Kancelarii Prezydenta, Małgorzata Sadurska, podczas briefingu prasowego powiedziała, że decyzji Senatu „nie można nazwać inaczej, jak decyzję polityczną”, dodając, że „w Senacie nie odżył duch demokracji”.

Dwa dni temu w Senacie odbyła się debata nad zgodą na przyjęcie wniosku o przeprowadzenie referendum 25. października. Podczas tej dyskusji krytykowany był m.in. sposób sformułowania pytania dotyczącego Lasów Państwowych.

 

Zobacz wyciąg ze stenogramu debaty >>>

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz