DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

sia Abrasives inwestuje

Rzeczpospolita

Autor: Grażyna Rakowicz
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2002-01-24


Program inwestycyjny bazą dalszego rozwoju - sia Abrasives inwestuje ponad 53 mln CHF we Frauenfeld

sia Abrasives w ciągu następnych dwóch lat zainwestuje we Frauenfeld dodatkowe 33 mln CHF przeznaczone na rozbudowę i optymalizację procesów konfekcjonowania oraz na nowe urządzenia do produkcji bazowej. Już w roku 2000 zapadła decyzja o rozpoczęciu inwestycji w fabrykę na kwotę ponad 20 mln CHF. Decyzją tą Rada Nadzorcza notowanego na giełdzie producenta materiałów ściernych podkreśliła swoje nadzieje pokładane w rozwój rynku na całym świecie i przedstawiła Frauenfeld, jako główne miejsce produkcji. Nowe inwestycje znacznie przyspieszą dostawy i utorują drogę szybszemu rozwojowi wewnętrznemu.

Od połowy lat dziewięćdziesiątych sia Abrasives realizuje wyznaczoną wcześniej strategię rozwoju. Rezultatem tych działań jest na dzień dzisiejszy podwojenie obrotu. Wzrost ten jest przede wszystkim następstwem zmian wewnątrz firmy, uzupełnionym jednakże o odpowiedni dodatkowy asortyment, jaki daje producent włókniny Fibral Abrasives w Halifax (Wielka Brytania). Aby sia Abrasives również w przyszłości mogła rozwijać się szybciej niż cały rynek, przedsiębiorstwo z Frauenfeld inwestuje na bieżąco w rozwój swoich mocy produkcyjnych.

Przyspieszenie wzrostu poprzez inwestycje w proces konfekcjonowania
Rada Nadzorcza sia Abrasives podjęła decyzję o dodatkowej inwestycji na lata 2002 i 2003 na kwotę 33 mln CHF. Dzięki tym środkom producent materiałów ściernych pragnie zracjonalizować i optymalnie uprościć procesy konfekcjonowania. Ich rozbudowa jest starannie dopasowana do inwestycji obejmujących produkcję bazową oraz informatykę. W procesy te grupa sia inwestuje w latach 2000 - 2003 około 20 mln CHF. Dzięki nakładom na kwotę 53 mln CHF sia Abrasives będzie w stanie skrócić czas produkcji, zwiększyć produktywność i dzięki temu znacznie poprawić terminowość dostaw. Oprócz inwestycji w proces konfekcjonowania, grupa sia w roku 2002 rozbudowuje także dalej produkcję podstawową: za kwotę 3 mln CHF urządzenia produkcyjne zostaną dopasowane w taki sposób, aby umożliwić produkcję jeszcze szerszych taśm i w ten sposób objąć następne segmenty rynku. W Halifax (sia Fibral Ltd) w ciągu następnych 12 miesięcy rozpoczęte zostaną dodatkowe inwestycje w zakresie konfekcjonowania produktów z włókniny.

Planowane dalsze przejęcia
Równolegle do planowanego rozwoju wewnątrz firmy, sia Abrasives pragnie także poprzez odpowiednie posunięcia wzmocnić swoją pozycję na świecie. Poprzez te działania sia Abrasives realizuje swoje dwa cele: z jednej strony grupa pragnie wzmocnić swoją pozycję w Europie i Ameryce, z drugiej strony pragnie poszerzyć swoją paletę produktów. Plany rozwoju będą realizowane przez odpowiednio zmotywowanych współpracowników. Dzięki ich wysokospecjalistycznej wiedzy technicznej i ponad przeciętnemu zaangażowaniu nowy program inwestycyjny umożliwia wykorzystanie szansy, jaką daje rynek międzynarodowy. "W warunkach światowego ochłodzenia gospodarki, inwestycja w wysokości 33 mln CHF ma jeszcze większe znaczenie. Podkreśla nasze zaufanie i wskazuje na Frauenfeld, jako miejsce produkcji" - mówi Peter A. Schifferle z Rady Nadzorczej sia Abrasives.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz